Конкурс на посаду Директора ДБР можуть затягнути на невизначений термін, - Олег Шрам — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 август 2020, Воскресенье, 23:07

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Конкурс на посаду Директора ДБР можуть затягнути на невизначений термін, — Олег Шрам

14 января 2020г.

Конкурс на призначення Директора Державного Бюро розслідувань можуть затягнути на невизначений термін у разі зацікавленості певних кіл у владі. Таку думку висловив Резонансу 14 січня 2020 року адвокат, екс-радник директора ДБР Олег Шрам.

«Законом чітко визначена процедура призначення Директора Бюро. Якщо витримати усі положення і норми, мати бажання та, як кажуть політичну волю, то очільник ДБР може з'явитися вже за місяць. Це з урахуванням календарного плану роботи Верховної ради, утворення комісій тощо. Якщо не поспішаючи й затягуючи процес до максимально можливого терміну, то вибирати директора можуть і за чотири місяці. Крайній термін по строках – 25 квітня», - пояснив експерт.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 набрав чинності Закон України про удосконалення діяльності ДБР.

ДБР: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

Далі, протягом 30 днів із вказаного часу Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України мають визначити (замінити) своїх представників до Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора ДБР.

Наступним кроком, протягом 14 днів, але не пізніше 60 днів від 27 грудня 2019, Офісом Президента України має бути сформована сама Конкурсна комісія. Строк для проведення конкурсу – 60 днів з моменту формування Конкурсної комісії. Таким чином, граничний строк для проведення конкурсу на посаду директора ДБР – 25 квітня 2020.

“У той самий час існує певна загроза, що тимчасове керівництво ДБР може затриматися на невизначений термін, який буде значно перевищувати відведені законом строки. Таке може відбутися у разі, якщо Конкурсну комісію будуть створювати без особливого “ентузіазму”, а призначення представників від Президента, Верховної Ради та Кабміну до комісії буде йти досить кволо. Річ у тому, що Президент сам обирає представників, Верховна Рада також обирає своїх делегатів самостійно, але повинні за них проголосувати, а от Кабмін буде вибирати кандидатів до Конкурсної комісії серед представників Міжнародних організацій”, – додав Олег Шрам.

Довідка: Відповідно до вимог Закону до складу Конкурсної комісії входять:

- 3 особи, визначені Президентом України;

- 3 особи, визначені Верховною Радою України;

- 3 особи, визначені Кабінетом Міністрів України.

При цьому, Уряд визначає своїх представників на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання і протидії корупції.

Так, Міністерство закордонних справ України визначає перелік таких міжнародних організацій протягом семи робочих днів з дня дострокового припинення повноважень (звільнення) Директора ДБР.

Кожна така міжнародна організація протягом п’яти робочих днів може запропонувати Кабінету Міністрів України не більше трьох кандидатів до складу Конкурсної комісії або погодити пропозицію спільного списку кандидатів до складу Конкурсної комісії.

Рішення про визначення членів Конкурсної комісії приймається на відкритому засіданні Кабінету Міністрів України не пізніше ніж через 14 днів з дня надходження пропозицій міжнародних організацій.

Станом на сьогодні будь-яка інформація про те, що МЗС визначив перелік міжнародних організацій, які у свою чергу надали пропозиції КМУ щодо кандидатів до складу Конкурсної комісії, відсутня.

Окрім того, ВРУ в цьому місяці в пленарному режимі працює лише з 14 по 17 січня, а інформації про наміри Ради на цьому тижні визначити своїх представників до складу Комісії теж немає.

Таким чином, існує загроза порушення визначених Законом строків проведення конкурсу на посаду директора ДБР.

УСТАНОВЛЕНІ СУТТЄВІ ПОРУШЕННЯ В РОБОТІ ДБР, — ТВО ДИРЕКТОРА БЮРО (ОНОВЛЕНО)