20 травень 2024, Понеділок, 19:35

Кожне третє розслідування ДБР у сфері громадської безпеки пов’язане з незаконним використанням зброї, – Соколов

16 Липня 2020г.
Img 8676

Слідчі ДБР наразі розслідують 270 кримінальних проваджень за фактом вчинення злочинів проти громадської безпеки та порядку. Кожна третя справа пов’язана з незаконним зберіганням або збутом зброї, боєприпасів чи вибухових речовин.

Про це повідомив в.о. директора ДБР Олександр Соколов під час координаційної наради щодо стану протидії кримінальним правопорушенням проти громадської безпеки та громадського порядку, що відбулася 16 липня 2020 року під головуванням Генерального прокурора України Ірини Венедіктової, - передає Резонанс із посиланням на пресслужбу Бюро.

- За результатами розслідування слідчих ДБР, від початку цього року до суду скеровано обвинувальні акти у 30 провадженнях в сфері громадської безпеки, 22 з яких стосуються злочинів, пов’язаних з використанням зброї, - зазначив Соколов.

Серед, них, зокрема, й обвинувальний акт відносно колишнього народного депутата України, який здійснив постріл у людину в громадському місці, чим спричинив потерпілому тяжкі тілесні ушкодження.

ЗАВЕРШЕНО СЛІДСТВО У СПРАВІ ПРО СТРІЛЯНИНУ ПАШИНСЬКОГО

Очільник ДБР також доповів, що з початку 2020 року слідчі ДБР розпочали 39 кримінальних проваджень за ознаками злочинів у військовій сфері, пов’язаних з порушенням правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку.

Крім того, Соколов звернув увагу присутніх керівників правоохоронних органів на важливості невідкладного інформування ДБР про злочині, скоєні силовиками: «Реагування має бути миттєвим. Будь-які затримки в інформуванні ДБР про скоєні правоохоронцями злочини, можуть вплинути на оперативність та своєчасність слідчих дій та зашкодити початковому етапу досудового розслідування. Відтак звертаюся до колег з пропозицією розробити спільний порядок інформування органів ДБР про скоєні злочини, віднесені до підслідності Бюро».

У нараді також взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Служби безпеки України Іван Баканов, голова Національної поліції Олександр Клименко та начальник військової служби правопорядку ЗСУ Ігор Криштун.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.