17 квітень 2024, Середа, 05:03

Люстрований родич представника Президента у КСУ поновлений в Офісі Генпрокурора

3 Червня 2020г.
T 1 Top Photo

Заступник прокурора Волинської області часів Майдану Вадим Веніславський, якого в жовтні 2014 року звільнили з прокуратури у межах закону «Про очищення влади», отримав керівну посаду в оновленому Офісі генерального прокурора. У 2019 році він поновився на посаді через суд, утім прокуратура досі оскаржує це рішення, - йдеться у матеріалі на Слідство.Інфо.

Про це пише Резонанс 3 червня із посиланням на Інформаційне агентство ВолиньPost.

Як зауважило видання, "Вадим Веніславський є братом вихідця з селища Олика Федора Веніславського, який нині є нардепом від партії "Слуга народу"".

ФЕДІР ВЕНІСЛАВСЬКИЙ: КСУ СТАВ ЗАРУЧНИКОМ НЕЯКІСНОГО ЗАКОНУ

Як ідеться в документі, який є в розпорядженні редакції «Слідства.Інфо», кілька тижнів тому Веніславського призначили на посаду заступника начальника Департаменту до ОГП.

- Майже два роки, починаючи з липня 2012-го, Веніславський обіймав посаду заступника прокурора Волинської області. До того понад пів року був прокурором Луцького району. Рішення про звільнення наприкінці 2014 року у зв’язку з люстрацією було мотивоване тим, що Веніславський за часів президентства Віктора Януковича більше року обіймав керівну посаду в органах прокуратури, - пишуть ЗМІ.

Як журналісти дізналися з судового реєстру, Веніславський оскаржив своє звільнення і в грудні минулого року Окружний адміністративний суд Києва визнав його протиправним. На думку судді, прокуратура не довела, що Веніславський своїми діями сприяв узурпації влади Януковича.

ЛЮСТРАЦІЮ НЕ ПІДТРИМУЮ. ПІД НЕЇ ПОТРАПИЛО БАГАТО ЛЮДЕЙ, ЯКІ «НЕ БУЛИ ЗАМАЗАНІ В ЯКИХОСЬ ГУЧНИХ СКАНДАЛАХ», — РАЗУМКОВ

Прокуратура подала апеляцію на це рішення, проте наприкінці лютого цього року Шостий апеляційний адміністративний суд її відхилив. Зрештою, прокуратура мусила виплатити Веніславському за час вимушеного прогулу понад 700 тис грн компенсації — відповідно до рішення ОАСК.

Водночас Офіс Генерального прокурора 30 березня подав касаційну скаргу на рішення судів попередніх інстанцій. Наразі цю справу розглядають у Верховному Суді.

ЮЛДАШЕВ ЗВЕРНУВСЯ ДО ОАСК ЧЕРЕЗ СКАСУВАННЯ НАКАЗУ ПРО ЙОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Як з’ясувало Слідство.Інфо, до березня поточного року Вадим Веніславський був співвласником компанії «Спецкомунтех», створеної у 2018 року. Помпанія продає спеціалізований автомобільний транспорт. Ідеться, зокрема, про сміттєвози, трактори, машини для прибирання тощо. З 2019 року ця фірма уклала договорів на понад 20 млн грн із державними замовниками.  Нині замість Вадима Веніславського компанією володіє його донька.

Також «Спецкомунтех» фігурує у кримінальному провадженні Державного бюро розслідувань від грудня минулого року. В межах цього провадження ДБР суд арештував вантажівку VOLVO FL 280, зареєстровану на «Спецкомунтех». Як з’ясували слідчі, працівник митного поста «Луцьк» Волинської митниці ДФС у жовтні 2019-го занизив вартість розмитнення цього автомобіля на суму майже 12,5 тис євро. Наразі в реєстрі оприлюднена єдина ухвала у цій справі від 19 грудня 2019 року, якою Личаківський районний суд Львова арештував транспортний засіб.

Утім, на сайті з продажу автомобілів Слідство.Інфо натрапило на оголошення, в якому компанія «Спецкомунтех» пропонує за 45 тисяч євро вантажний автомобіль-сміттєвоз із такими ж характеристиками, які фігурували в ухвалі про арешт транспортного засобу. Оголошення створено 12 травня цього року. Представники сайту із посиланням на дані реєстру МВС зазначають, що автомобіль у розшуку не перебуває.

УКРАЇНСЬКА ЛЮСТРАЦІЯ: ХТО ВИНУВАТИЙ І ЩО РОБИТИ?

Резонанс також спробував отримати коментар у Вадима Веніславського. Наразі безуспішно.

Водночас декілька опитаних нами експертів із лав колишніх прокурорів охарактеризували його, як досить фахового правника.

- Спеціалізацією Веніславського була саме правозахисна функція прокуратури, яку ліквідували недолугі реформатори,  - наголосив один із співрозмовників Резонансу.

ІГОР ЛУЦЕНКО: ТРЕБА МІНЯТИ КОНСТИТУЦІЮ І ПОВЕРТАТИ ПРОКУРАТУРІ ПРАВОЗАХИСНУ ФУНКЦІЮ