» Миколу Лисого суд поновив на посаді військового прокурора Західного регіону України

09 грудень 2022, П'ятниця, 02:01

Миколу Лисого суд поновив на посаді військового прокурора Західного регіону України

16 Березня 2020г.
33

Львівський окружний адміністративний суд у справі № 813/7690/14 поновив на посаді військового прокурора Західного регіону України з 24 жовтня 2014 року. Таке рішення ЛОАС ухвалив  24 лютого 2020 року.

Про це інформує Резонанс 16 березня із посиланням на Судово-юридичну газету.

"Поновити ОСОБА_1 на посаді військового прокурора Західного регіону України з 24.10.2014. Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді допустити до негайного виконання", - йдеться у рішенні ЛОАС.

Крім цього суд вирішив стягнути з військової прокуратури Західного регіону України на користь поновленого на посаді прокурора - "середній заробіток (грошове забезпечення) за час вимушеного прогулу з 24.10.2014 по 24.02.2020 в розмірі 2540651 (два мільйони п`ятсот сорок тисяч шістсот п`ятдесят одна)грн. 39коп. з проведенням необхідних відрахувань відповідно до вимог чинного законодавства".

Рішення суду в частині стягнення середнього заробітку (грошового забезпечення) за один місяць в розмірі 18278 (вісімнадцять тисяч двісті сімдесят вісім)грн. 72коп. з проведенням необхідних відрахувань відповідно до вимог чинного законодавства допустити до негайного виконання.

За даними Резонансу, йдеться про поновлення на посаді військового прокурора ЗРУ Миколи Лисого.

- Микола Лисий - це приклад для військових прокурорів. За його плечима колосальний досвід прокурорсько-слідчої практики, роботи в екстримальних умовах, - витримка, професіоналізм, порядність, - заявив у кометарі Резонансу його колишній керівник - перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша.

Довідка Резонансу: Лисий Микола Іванович (1969 р. н., м. Гайсин Вінницької обл.) – старший радник юстиції. Пройшов низку прокурорсько-слідчих посад, починаючи з 1992 року: слідчий військової прокуратури Первомайського гарнізону, помічник військового прокурора, заступник військового прокурора, військовий прокурор Первомайського гарнізону військової прокуратури Південного регіону України, військовий прокурор Черкаського гарнізону військової прокуратури Центрального регіону України.

У 2006-му – 2011-му роках Микола Лисий очолював військову прокуратуру Київського гарнізону.

На посаду прокурора Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері призначений з посади заступника прокурора Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері. 5 квітня 2014 року колективу прокуратури Західного регіону його представив виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький.

Першочерговими завданнями, які стоять перед прокурорами воєнної сфери у регіоні, він визначив вирішення кадрового питання. У прокуратурі повинні залишитися і працювати лише професіонали, патріоти і порядні люди. Тим, хто був причетним до корупційних схем, не місце у сучасній прокуратурі, яка не має права працювати на чиїсь особисті замовлення, а повинна жорстко і принципово виконувати вимоги Конституції України, Закону про прокуратуру, захищати інтереси людини і інтереси держави, у тому числі – у воєнній сфері.

У листопаді 2014 скандальний генпрокуратур Віталій Ярема звільнив Миколу Лисого з посади військового прокурора Західного регіону в порядку виконання закону "Про очищення влади" (про люстрацію).

Після люстрації правник отримав свідоцтва адвоката. Зокрема, він захищає Петра Димінського.

ПРО «СПРАВУ» ДИМІНСЬКОГО, ІНТЕРПОЛ ТА СУД

Як інформував Резонанс, Львівський окружний адміністративний суд своїм рішення від 24 лютого 2020 року в справі №813/7563/14 повністю задовольнив позов колишнього прокурори Львівської області Миколи Гошовського. Суд ухвалив визнати протиправним та скасувати наказ Генерального прокурора України №1460-к від 23.10.2014 про звільнення Гошовського з посади прокурора Львівської області та поновити Гошовського на посаді прокурора Львівської області з 24.10.2014. Рішення суду в частині поновлення Гошовського на посаді допущено до негайного виконання.

УКРАЇНСЬКА ЛЮСТРАЦІЯ: ХТО ВИНУВАТИЙ І ЩО РОБИТИ?