02 червень 2023, П'ятниця, 18:41

Міжнародний трибунал ООН із морського права зобов’язав Росію звільнити українських моряків і кораблі

27 Травня 2019г.

Як повідомив партнер Barristers і адвокат моряків Ілля Новіков Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі. 19 голосів "за", "проти" суддя від РФ, - передає Резонанс.

Коротко аргументи суду:

1. РФ не може посилатися на військовий характер подій як підставу виключення з юрисдикції трибуналу, з огляду на контекст ситуації 25.11.18 - суперечка про проході протоки - і її подальший розвиток.

2. Аргумент РФ, що Україна порушила вимогу регламенту вжити належних заходів по досудовим переговорів не прийнятий, Україна до звернення до суду зажадала відповіді в 10 денний термін, це не було ні поспішним, ні довільним.

3. Принцип імунітету військових кораблів і персоналу важливий і може бути підставою для забезпечувальних мер.Удержаніе кораблів і персоналу створює істотний ризик непоправної шкоди.

4. Вимога України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування і не відновлювати його виходять за компетенцію суду, вимоги звільнити екіпажі і повернути кораблі підлягає задоволенню.