12 квітень 2024, П'ятниця, 16:55

Прокурор Донеччини повідомив МКС про обстріли НЗФ РФ цивільних об’єктів

25 Березня 2021г.
Gvbggg

Керівник Донецької обласної прокуратури підписав інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права під час збройного конфлікту на території регіону.

Про це повідомляє Резонанс 25 березня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

У зверненні, яке прокуратура підготувала у співпраці з Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива», міститься інформація про чисельні факти ведення воєнних дій невибіркового характеру з боку представників незаконних збройних формувань РФ.

Внаслідок військової агресії спричинено шкоду життєво важливим об’єктам цивільної інфраструктури. Зокрема, це стосується заборонених Женевською конвенцією 1949 року артилерійських обстрілів об’єктів електропостачання, водогонів, гідротехнічних споруд та закладів охорони здоров’я. Мова йде про 42 факти невибіркових обстрілів міст Авдіївки, Лиману, Слов’янска, Вуглегірська, Ясинуватського та Мар’їнського районів Донецької області із загальною кількістю населення понад 200 тисяч громадян.

З 2014 року задокументовано більше 3,5 тис пошкоджених та зруйнованих об’єктів інфраструктури Донецької області, потерпілими визнано майже 3 тис осіб, з яких понад 90% - саме фізичні особи. Отримано докази загибелі 735 та поранення 1835 цивільних внаслідок ворожих обстрілів.

Загалом у правоохоронних органах області наявна інформація про 3969 фактів пошкодження та руйнування житлових будинків, промислових будівель та інших цивільних об’єктів. Окрім цього, ведеться реєстр постраждалих в результаті збройного конфлікту, який дає змогу визначати кількість потерпілих, обсяги збитків та надати відповідну правову оцінку діям представників окупаційних адміністрацій РФ.

НА ДОНБАСІ ВНАСЛІДОК МАСОВАНОГО ОБСТРІЛУ ТЕРОРИСТАМИ ЗАГИНУВ МОЛОДШИЙ СЕРЖАНТ ЗСУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram