» Начальника центрального відділення Укрексімбанку запідозрили у заволодінні понад 1 млн грн (оновлено)

29 листопад 2022, Вівторок, 05:39

Начальника центрального відділення Укрексімбанку запідозрили у заволодінні понад 1 млн грн (оновлено)

21 Травня 2020г.
222

Київською місцевою прокуратурою № 1 повідомлено про підозру начальнику центрального відділення державного банку у місті Києві у заволодінні коштами громадян у сумі понад 1 млн грн.

Про це інформує прес-служба прокуратури міста Києва, передає Резонанс 21 травня.

За даними слідства, підозрювана, перебуваючи на посаді керівника центрального відділення державного банку, шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою з іншими працівниками відділення, незаконно заволоділи грошовими коштами клієнтів банку.

Спільники фігурантки, використовуючи чужий логін і пароль, отримали доступ до автоматизованої банківської системи та без відома клієнтів банку змінювали інформацію, яка обробляється в системі. В результаті зловмисники створювали офіційні банківські документи і проводили фіктивні операції із зняття готівки з карткових рахунків потерпілих.

Після цього гроші передавалися начальниці відділення, яка розпоряджалась ними на власний розсуд.

На теперішній час потерпілими визнано 19 осіб, яким спричинено матеріальну шкоду у сумі понад 1 млн грн.

Дії зловмисниці кваліфіковано за ч. 3 ст. 191 КК України. Наразі перевіряється інформація щодо заволодіння підозрюваною ще 9 млн гривень коштів клієнтів.

У прокуратурі пообіцяли, що "в межах слідства також буде надана правова оцінка діям інших працівників банку, задіяних у розкраданні коштів.

Досудове розслідування здійснюється Голосіївським управлінням поліції ГУНП в місті Києві.

Із джерел наближених до судової влади Резонансу стало відомо, що йдеться про «Укрексімбанк».

За даними сайту, державний експортно-імпортний банк України створений 3 січня 1992 року згідно з Указом Президента України №29 та 23 січня того ж року банк отримав свою першу ліцензію від Національного банку України.

АТ «Укрексімбанк» є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі в особі Кабінету Міністрів. Структура АТ «Укрексімбанк» в Україні складається з Головного банку, 22 філій та 38 відділень (станом на 01.04.2020).

Ми звернулись до банку з проханням прокоментувати цю ситуацію.

- Співробітниками підрозділу безпеки АТ «Укрексімбанк» були виявлені факти шахрайських дій з боку групи працівників Центрального відділення банку в м. Києві.

Протягом грудня 2019 – квітня 2020 профільними структурами банку проводилося ретельне внутрішнє розслідування, за результатами якого було зафіксовано систематичне порушення вимог внутрішніх нормативних документів та посадових інструкцій, - оперативно відповіли Резонансу у JSC Ukreximbank.

Як наслідок, банком було розірвано трудові відносини з п’ятьма працівниками, а заяву про вчинення ними кримінальних правопорушень направлено керівнику Київської місцевої прокуратури № 1.

Державний банк наголошує на неприпустимості замовчування або покривання будь-яких неправомірних дій, тому саме на підставі його звернення до правоохоронних органів розпочато кримінальне провадження.

Наразі розслідування правопорушень ведеться слідчим відділом столичного Голосіївського управління поліції.