21 вересень 2024, Субота, 06:19

Наливайченко підключив Інтерпол до розслідування схем бізнес-друзів Порошенка

1 Березня 2019г.
Наливайченко підключив Інтерпол до розслідування схем бізнес-друзів Порошенка

Згадане у журналістському розслідуванні "бізнес-угруповання давно працює з Порошенком, але завжди працює на злочинних офшорних схемах. У бізнесі, і в політиці. Тому, коли дійшли до влади, до Укроборонпрому - відразу ж свої злочинні схеми застосували для розкрадання в армії". Наразі через них Україна може опинитися в центрі міжнародного скандалу, - заявив лідер Руху "Справедливість", кандидат у президенти України Валентин Наливайченко у програмі "Право на владу" каналу "1+1".

Він повідомив, що зареєстрований на Британських Віргінських островах офшор «VERNON HOLDING Ltd», якому, зокрема, належала «Ліпецька кондитерська фабрика» (РФ), ввіз в Україну для потреб очолюваного Олегом Гладковським почесного консульства Сейшельських Островів, картини всесвітньо відомих митців вартістю 5 мільйонів фунтів стерлінгів, або 180 мільйонів гривень.

Мова йде про 45 робіт, серед яких твори Казимира Малевича, Іллі Рєпіна, Костянтина Коровина, Івана Айвазовського, Ісаака Левітана.  За словами екс-голови Служби безпеки України, ці роботи були ввезені в Україну "для демонстрації під час проведення дипломатичних зустрічей". За його даними, уповноваженою комісією було встановлено, що картини поширилися приватними колекціями, а частина з них зникла.

- Ці роботи могли б прикрасити декілька залів Лувру, а не почесне консульство в спортивному клубі «5 елемент», - додав екс-керманич СБУ. Наливайченко твердить, що йдеться не про один епізод діяльності офшора.

"Очевидно, що ці картини придбано на кошти нелегального походження, ввезено під прикриттям консульської установи і не сплачене мито при ввезенні в Україну, - зазачив екс-керманич вітчизняної спецслужби. - Тобто, насправді, Свинарчуком/Гладковським як тоді почесним консулом створено організовану злочинну схему і реалізовано її в інтересах своїх бізнес-партнерів під прикриттям консульської діяльності".

- Отримавши ці матеріали і вивчивши їх, я можу сказати, що Україну втягнули в міжнародний злочин, який свого часу розслідувала Британська «Служба боротьби з організованою злочинністю» (SOCA), - заявив лідер "Справедливості".

У зв'язку з цим Валентин Наливайченко направив до Інтерполу документи для проведення розслідування.

Також кандидат у президенти України заявив про необхідність невідкладного ухвалення в Україні "Закону про злочини "профітерства на крові" (наживи на війні) і відсутність терміну їхньої давності", а також внесенні відповідних змін до Кримінального кодексу України. Основою такого закону, на його думку, може стати однойменний закон, прийнятий Республікою Хорватія у 2011 році.

За словами Наливайченка, закон має, зокрема, передбачати наджорстке покарання за злочини, пов'язані з наживою під час війни, зокрема за:

- недобросовісну господарську діяльність;

- приховування коштів, одержаних в незаконний спосіб і відмивання коштів;

- зловживання службовим становищем, зокрема в господарській дільності;

- заборонену торгівлю з агресором;

- укладення завідома збиткових договорів;

- уникнення митного контролю;

- необгрунтоване завищення цін;

- ухиляння від сплати податків;

- зумисне доведення до банкрутства і зловживання банкрутством.

- Покарання винних і повернення вкраденого - це і є та Справедливість, за яку варто боротись, - наголосив Наливайченко.