17 квітень 2024, Середа, 01:51

Нардеп Леонід Емець ніяк не може змиритися з тим, що не стане суддею Верховного Суду

3 Квітня 2017г.
Емец 2

Англійський філософ Бертран Рассел казав, що вся проблема цього світу в тому, що дурні та фанатики завжди впевнені в собі, а розумні люди постійно сумніваються.

Як виявилось, на думку нардепа від «Народного Фронту» Леоніда Ємця, його низький бал за результатами практичного завдання, жодним чином не може бути пов'язаний з браком досвіду та навичок, а обумовлений тим, що його роботу перевіряв Юрій Тітов, який значиться (згідно наказу Міністра освіти Сергія Квіта 2014 року) у складі Наглядової ради Національного університету «Одеська юридична академія».

У своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» Леонід Ємець пообіцяв чергову викривальну сенсацію з цього приводу.

По-перше, цікаво, звідки Леонід Ємець знає хто перевіряв його роботу? Більшість кандидатів такою інформацією, наприклад, не володіють.

Проте в передчутті чергової порції «зради» чи «змови», яку ми почуємо від Леоніда Емця, все ж маємо зазначити, що його аргументи звучать зовсім непереконливо. Всі роботи кандидатів були деперсонафіковані. І хто там Ємець, а хто ні - невідомо.  Авжеж можливо він підписав свою роботу, але за таких умов оцінка взагалі була б нуль. (І такі випадки за результатами оцінювання ми бачили). Більш того, роботи оцінував не один член ВККС, а три, при цьому кожен окремо, а загальний бал виводився як середнє арифметичне. Окремі кандидати - співробітники згаданого університету з адміністративної спеціалізації за результатами оцінювання практичного завдання взагалі не пройшли далі, а окремі набрали зовсім невражаючі бали. Щось, з урахуванням цього, якось не вбачається, що деперсонафікованим роботам кандидатів від цього ВНЗ хтось «підігравав».

Вочевидь, справедливість та довіра тільки тоді мають місце, коли вони враховують інтереси чергового «реформатора» та «гідного кандидата» від громадськості.

З іншого боку слід зазначити, що наразі Закон України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає можливість для особи, яка не має суддівського досвіду стати суддею не тільки Верховного Суду, а й апеляційного (ст.28). І сьогодні в апеляційних судах є багато вакансій. Тому переконані, що реформаторський досвід пана Леонід безумовно буде корисним і в будь-якому суді апеляційної інстанції, де він зможе продемонструвати свої беззаперечно глибокі знання під час участі у конкурсі на заміщення відповідної вакантної посади. Тим більше, що до апеляційного суду закон вимагає наявності меншого стажу наукової роботи в галузі права, аніж до Верховного, і фейкові довідки про наявність необхідного стажу за підписам свого помічника робити вже і не буде потреби.