09 червень 2023, П'ятниця, 04:30

Назар Холодницький про колективну сумлінність та депутатську недоторканість

5 Липня 2016г.

Сьогодні Верховна Рада України трьома окремими голосуваннями надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата України Олександра Онищенка. По першому питанню «за» висловилися 275 народних обранців, за затримання – 265, за арешт - 263 депутати.

Це було голосування в ім’я народу, справедливості та закону.

Воно відкриває можливості для судочинства по справі Онищенка.

Народні обранці цього разу в цілому продемонстрували бажання змін і сумлінність. Сподіваюся, що вони й надалі ставитимуть інтереси обкрадених олігархами простих громадян - виборців вище політичних союзів та домовленостей.

До голосування у Раді і після голосування у залі лунали закиди, мовляв «до чого все це, все рівно Онищенко дали втекти».

Я звертаюся до депутатського корпусу! Якби усі проявили колективну сумлінність та єдиним вольовим рішенням позбавили себе такого рудименту як депутатська недоторканість, Онищенко не міг би вільно пересікти кордон у напрямку Мінську-Москви.

Перебування народного депутата України в лігві російського звіра, який щодня вбиває наших воїнів, приніс війну на нашу територію, захопив її частину всупереч всім міжнародним нормам свідчить про особливий цинізм такого "народного" обранця, показує його реальну сутність та ставить цілком обгрунтований сумнів, який народ він представляє насправді.

Але те, що країна позбавилася ще одного олігарха, який маскувався під «народного обранця», та крадькома втік, відчувши, що справедливість є невідворотна, є перемогою народу України.

Навіть за відсутності Онищенка Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБ України вживатиме усіх процесуальних засобів у цій справі. Наступними, якщо він продовжуватиме переховуватися від слідства, етапами будуть: підписання Генпрокурором повідомлення про підозру, звернення САП до суду за дозволом про затримання Онищенка та доставку до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Після цього Онищенко буде оголошений у державний та міжнародний розшук і йому буде виставлено «червону картку» Інтерполу.

ДАЛІ БУДЕ...

Назар Холодницький

 

Назар Холодницький, Заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Генеральна прокуратура України