25 травень 2024, Субота, 07:44

ОАСК відмовив Тупицькому у забезпеченні позову до УДО

8 Лютого 2021г.
630 360 1604058276 602

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву Олександра Тупицького про забезпечення позову, у якій він просив суд заборонити УДО вчиняти дії щодо створення перешкод до виконання позивачем  повноважень Голови Конституційного Суду України. 8 лютого у відкритому судовому засіданні ОАСК ухвалив – відмовити у її задоволенні, оскільки  суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для цього. Позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам та інтересам до ухвалення рішення у даній справі.  

Про це повідомляє Резонанс 8 лютого із посиланням на пресслужбу ОАСК.

На думку суду, застосування обраних позивачем заходів забезпечення позову не може ґрунтуватись на тих обставинах, якими позивач обґрунтовує свої заявлені позовні вимоги, оскільки цю оцінку суд надає виключно під час розгляду справи по суті. Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження і призначив на 24 лютого підготовче засідання за позовом Олександра Тупицького до Управління державної охорони України щодо недопуску позивача  до виконання ним повноважень Голови Конституційного Суду України.

Як повідомляв Резонанс, Офіс Генерального прокурора проситиме Президента Володимира Зеленського продовжити на два місяці дію Указу про відсторонення голови Конституційного Суду Олександра Тупицького.

Нагадаємо, торік 29 грудня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Олександра Тупицького від посади судді КСУ. За повідомленням пресслужби глави держави, таке рішення він ухвалив «після отримання та опрацювання фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора».

Перед тим повідомлялося, що Тупицький підозрюється у чиненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні завідомо неправдивих свідчень. Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

5 січня 2021 року судді Конституційного Суду провели збори у зв'язку з указом Президента про відсторонення Тупицького й ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

19 січня Управління держохорони повідомило, що не допустило Тупицького до будівлі КС відповідно до запиту Державного бюро розслідувань. У ДБР заявили, що Тупицький перешкоджає розслідувати провадження щодо нього.

Сам Тупицький викликав на місце подій правоохоронців через перешкоджання виконанню ним службових обов’язків.

1 лютого стало відомо, що до Верховного Суду надійшов позов Тупицького, в якому він оскаржує указ Президента щодо відсторонення від посади судді КС.

3 лютого Верховний Суд відмовився відкривати провадження щодо відсторонення глави КСУ.

Також Тупицький позивається до УДО через те, що його не пропускають до будівлі суду

У ВЕНЕДІКТОВОЇ ХОЧУТЬ ЩЕ НА ДВА МІСЯЦІ ПРОДОВЖИТИ ВІДСТОРОНЕННЯ ТУПИЦЬКОГО

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram