13 квітень 2024, Субота, 12:04

ОАСК відмовив Аласанії у задоволенні позову до СБУ

21 Грудня 2020г.
Derjtaemn

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Зурабі Аласанії до Служби безпеки України щодо оскарження скасування його допуску до державної таємниці. Нагадаємо, позивач просив суд визнати протиправним розпорядження Центрального управління СБУ від 6 лютого 2020 року, яким було скасовано його допуск до державної таємниці.

Про це повідомляє Резонанс 21 грудня із посиланням на пресслужбу ОАСК.

Справа розглядалась судом в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

В ході розгляду справи було встановлено, що Зурабі Аласанія дав згоду на обмеження прав відповідно до статті 29 Закону України «Про державну таємницю» та взяв на себе зобов`язання повідомляти про виникнення обставин, передбачених статтею 23 вищевказаного Закону, або інших обставин, що перешкоджають збереженню довіреної таємниці, а також про свій виїзд за кордон.

Як свідчать матеріали справи, у 2019 році Зурабі Аласанія виїжджав з межі України та не повідомляв про це посадову особу, яка надала йому доступ до державної таємниці, а також режимно-секретний орган за місцем зберігання його картки обліку. Відтак, позивачем було порушене зобов’язання щодо збереження державної таємниці, що у свою чергу є підставою для скасування доступу до неї згідно з пунктом 3 частини другої статті 23 Закону № 3855-XIІ. Доводи позивача про те, що сам факт неповідомлення про виїзд за кордон не міг створити передумови для розголошення чи витоку відомостей, що становлять державну таємницю, суд оцінив критично, оскільки, невиконання покладених Законом на таку особу обов’язків і є невжиттям заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці.

У своєму рішенні суд вказав на необгрунтованість позовних вимог та встановив, що підстав для визнання розпорядження Центрального управління СБУ від 6 лютого 2020 протиправним немає. Суд відмовив позивачу у задоволенні позову.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram