13 квітень 2024, Субота, 04:59

Одіозний податківець приховує реальні доходи, – ЗМІ

18 Лютого 2021г.
1608653832 An Germ
Фото: politota.com.ua

Державна фіскальна служба (ДФС), вона ж "податкова", ніколи не була особливо прозорим відомством, проте останнім часом ситуація суттєво покращилася - бізнес вже не "кошмарять" за списками, а випадки відвертих наїздів істотно зменшилися. І можна було б говорити про те, що реформи в сфері державного управління дають свої плоди. Однак знаходяться деякі персонажі, яких ніяк не можуть відігнати від годівниць.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ, передає Резонанс 18 лютого.

Як твердить журналіст, досвідчені податківці, які пройшли школу часів Януковича і Клименко, оброслі потрібними родинними зв'язками - саме вони тягнуть ДФС назад. Невідомо, чи знайоме чолі ДПС Олексію Любченко ім'я заступника начальника одного з відділів ДФС Германа Андес і взагалі в курсі Любченко про "подвиги" свого підопічного? Як би там не було, вважаю за потрібне розповісти подробиці безбідного життя одного з підлеглих нового керівництва податкової служби Андес.

Герман Андес людина непублічна. І інформації про нього небагато. Однак аналіз його декларацій і статусу сім'ї дозволяє робити цілком однозначні висновки. І вони не на користь чиновника. Варто почати з того, що Герман Андес в 2012 році, за часів Януковича, займав посаду начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Києві. Про те, як тоді пресували бізнес, не варто навіть згадувати, а департамент Андес навіть за мірками тих часів вважався "ласим". І ось протягом майже десяти років Герману Едмундовича вдається, незважаючи на революції, зміну команд влади та інше залишатися на прибуткових посадах. А в минулому році він навіть претендував на місце глави ДФС. І, на щастя більшості українців - не пройшов конкурс. Однак з відомства не вилетів. Ймовірно, причиною того, що Андес не отримав заповітне крісло стало те, що навіть за мірками податківців, його невідповідність доходів і витрат вражає.

За офіційними даними сім'я Андес з п'яти чоловік кілька років жила виключно на зарплату дружини, яка не перевищувала 3 000 гривень на місяць. А згідно з декларацією, сам Герман Едмундович в податковій трудився безкоштовно - дані про свої доходи в декларації він не вносив. Але таке скромне матеріальне становище не завадило сім'ї Андес купити два автівки: Lexus LX470 2003 року випуску за понад 600 000 гривень та Toyota Rav4 2014 випуску (вартість авто не вказано, проте варто таке приблизно півмільйона гривень, - ред.). Також, незважаючи на критично низькі офіційні доходи, Андес тримає готівкою 1 250 000 гривень. Цікаві майнові декларації Германа Андес за минулі роки. Адже при досить скромних доходах держслужбовця, можна побачити земельні ділянки в Києві загальною площею понад 15 га, столичну нерухомість і дорогі годинники. Крім цього, Герман Андес приховує свої реальні доходи, про що свідчать і його махінації з нерухомістю. Так, в 2019 році Андес нарешті декларує свою зарплату в розмірі 19 426 гривень за рік, і в цій же декларації у нього з'явився дохід від надання майна в оренду - 13 642 гривень за рік. Йдеться про здачу в оренду квартири в Києві. І її ринкова ціна ніяк не складає 1 100 гривень на місяць. А це свідчить тільки про одне - реальні доходи від здачі в оренду сім'я податківця приховує. Більш того, до 2019 у Андес був оформлений кредит на покупку ще однієї квартири в Києві на суму 73 мільйони гривень. Однак заощадження родини готівкою в 2019 в порівнянні з минулим роком збільшилися з 140 000 USD до 1 250 000 USD, а ось кредит вже зник.

Як Герману Андес вдалося провернути такі фінансові операції з офіційним доходом в 1,6 тис грн на місяць - залишається загадкою. Ну або приводом для внутрішнього розслідування служби безпеки. Але очікувати такого розслідування не доводиться.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram