» Олексія Маловацького обрано заступником Голови Вищої ради правосуддя

30 червень 2022, Четвер, 23:38

Олексія Маловацького обрано заступником Голови Вищої ради правосуддя

23 Січня 2020г.
Олексій Маловацький
Фото: Facebook

На засіданні Вищої ради правосуддя 23 січня 2020 року розглянуто питання про вибори заступника Голови Вищої ради правосуддя. Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко поінформував, що оскільки посада заступника Голови ВРП вакантна протягом тривалого часу, є потреба в заміщенні цієї посади й обранні заступника Голови ВРП для відповідної організації роботи Ради та розподілу обов’язків.

У зв’язку із цим Голова ВРП Андрій Овсієнко вніс до ВРП подання та запропонував кандидатуру члена Вищої ради правосуддя Маловацького Олексія Володимировича для обрання заступником Голови Вищої ради правосуддя, пише Резонанс 23 січня 2020 року із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Також у ВРП нагадали, що відповідно до статті 23 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя за поданням Голови Вищої ради правосуддя обирає його заступника з числа членів Вищої ради правосуддя строком на два роки. Якщо Головою Вищої ради правосуддя обраний суддя або суддя у відставці, заступник обирається з числа членів Вищої ради правосуддя, які не є суддями або суддями у відставці. У разі якщо Головою Вищої ради правосуддя обрано члена Вищої ради правосуддя, який не є суддею або суддею у відставці, то заступник обирається з числа членів Вищої ради правосуддя, які є суддями або суддями у відставці. Обрання заступника Голови Вищої ради правосуддя здійснюється в порядку, визначеному статтею 22 цього Закону.

Вища рада правосуддя шляхом таємного голосування одноголосно вирішила обрати Маловацького Олексія Володимировича заступником Голови Вищої ради правосуддя.

Довідково: Олексій Володимирович Маловацький 15 лютого 2019 року обраний членом Вищої ради правосуддя з’їздом адвокатів України та склав присягу члена ВРП. 1 травня 2019 року набув повноважень члена Вищої ради правосуддя, а 2 травня 2019 року включений до складу Першої Дисциплінарної палати.

ВРП ХОЧЕ ПРАВОВОЇ ОЦІНКИ ДІЙ ЦПК ТА ШАБУНІНА

Як писав Резонанс, 19 грудня 2019 року Вища рада правосуддя розглянула повідомлення члена Вищої ради правосуддя Маловацького Олексія Володимировича про втручання в його діяльність.

Як поінформував доповідач – член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, у повідомленні зазначено, що 10 грудня 2019 року Вища рада правосуддя розглянула скаргу судді Окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В. на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 8 квітня 2019 року № 1067/2дп/15-19 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Після цього Центром протидії корупції та головою правління і співзасновником цього Центру В.Шабуніним на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook та на сайті громадської організації поширено недостовірну інформацію щодо розгляду у Вищій раді правосуддя 10 грудня 2019 року скарги судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В. на вказане рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

На вказані дії Центру протидії корупції та голови правління і співзасновника цього Центру В.Шабуніна Вищою радою правосуддя було відредаговано шляхом спростування недостовірної інформації.

У ВРП ВІДКИДАЮТЬ ЗВИНУВАЧЕННЯ У ЗРИВІ СУДОВОЇ РЕФОРМИ