У Зеленського планують масштабну реформу Генпрокуратури (оновлено) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 07:49

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У Зеленського планують масштабну реформу Генпрокуратури (оновлено)

28 августа 2019г.
Фото: Право на владу
Фото: Право на владу

Нова Верховна Рада під проводом депутатів "Слуги народу" планує масштабну реформу Генеральної прокуратури. Зокрема, мовиться про перетворення інституту ГПУ у Офіс Генпрокурора, також і про ліквідацію органів прокурорського самоврядування.

Регіональні представництва прокуратури також реформують і перейменують в офіси регіональних прокурорів, а місцеві прокуратури – в окружні. Видання LB.ua стверджує, що реформа прокуратури, яку запланував президент Зеленський та "Слуга народу", передбачає і ліквідацію органів прокурорського самоврядування. Мовиться про Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів і Раду прокурорів.

Ці структури створювали на вимогу міжнародних експертів. Вони займаються кадровими питаннями, якими раніше займалися керівники ГПУ або регіональних прокуратур. А ще – залученням прокурорів до дисциплінарної відповідальності аж до рекомендації щодо їхнього звільнення.

Окрім зазначеного планують ліквідувати військову прокуратуру з її нинішніми повноваженнями. Наслідком цього, на жаль, може бути закриття кримінальних справ проти Російської Федерації. Ще ж і надто – може виникнути загроза кримінального переслідування українських військовослужбовців.

ПРО ВІЙСЬКОВУ ПРОКУРАТУРУ, ДБР ТА ЕКСТЕРИТОРІАЛЬНІСТЬ

За термінове проведення реформи прокуратури і скасування "додаткових органів" висловився в ефірі телеканалу 112 і Микола Голомша, поновлений судом на посаді першого заступника Генерального прокурора України.

- Це величезний апарат. Вважаю, недоцільним утримання КДКП, бо прокуратура не окрема гілка влади, яка має мати самоврядні організації, - акцентувавв Голомша.

За його словами, згадані новели були закладені ще позаминулою владою, коли там «планували шляхи відходу - щоб унеможливити зняття з посад ані заступників Генпрокурора, ані апарату ГПУ. Щоб довше протриматисm».

Відтак Голомша висловився за внесення змін до закону про прокуратуру, оскільки у прокурорів «забрали інструментарій впливу на стан законості у державі».

Також відомий правник та політик заявив про необхідність змін до КПК України. «Ще при Януковичу недолугі реформатори прибрали відповідні запобіжники», у результаті сьогодні «психічно хвора людина пише на когось заяву і по цій людині може проводитись комплекс (ОРЗ - Резонанс): прослушка, стеження, проникненння в житло, затримання і ніхто не несе за це жодної відповідальності».

КТО-ТО ХОЧЕТ НАСТРОИТЬ КДКП ПРОТИВ АНТИКОРРУПЦИОННЫХ ОРГАНОВ, — ВИКТОР ШЕМЧУК