12 квітень 2024, П'ятниця, 11:13

Плідне позачергове засідання ВРУ

27 Квітня 2021г.
178573447 461511491803847 7997427371650124718 N

Максим Павлюк

Вдалося прийняти 11 Законопроєктів, з них 5 в цілому та 6 за основу.

Законопроєкти прийняті в цілому:

Проєкт Закону “Про внесення змін до додатків № 3 та № 4 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України”, реєстраційний номер 3718, який удосконалює процес формування та реалізації молодіжної політики шляхом включення до українського законодавства більшості положень Європейської хартії про участь молоді у суспільному житті на місцевому та регіональному рівні, кодифікації законодавства у сфері молодіжної політики. Також запроваджуються нові форми, методи та інструменти молодіжної роботи з урахуванням найкращих закордонних та національних практик.

Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи”, реєстраційний номер 3985, який передбачає поетапне впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка забезпечує функціонування електронного судочинства в Україні після прийняття нових процесуальних кодексів 2017 року. Система має забезпечувати, зокрема, ведення електронного діловодства, збереження справ в електронному архіві, проведення відеоконференцій в режимі реального часу, вибір судді для розгляду справи, добір присяжних, розподіл справ у ВККС та ВРП, запис і трансляцію засідань в мережі інтернет, ведення Єдиного державного реєстру судових рішень тощо.

Проєкт Закону “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування”, реєстраційний номер 2164. Законопроєкт запроваджує невідворотність покарання осіб, які ухиляються від кримінальної відповідальності, на тимчасово окупованій території, в Росії або оголошені у міжнародний розшук.

ІНСТИТУТ ЗАОЧНОГО РОЗГЛЯДУ ФАКТИЧНО НЕ ПРАЦЮВАВ. ЦЕ БУЛО ЗРОБЛЕНО СВІДОМО, – МОНАСТИРСЬКИЙ

Проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони”, реєстраційний номер 3935, який утворює державну службу у Службі судової охорони та врегульовує питання її функціонування. Зокрема, йдеться про зарахування до стажу роботи у Службі судової охорони окремих періодів військової служби та служби в правоохоронних та інших державних органах.

Проєкт Закону “Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку"”, реєстраційний номер 5175. Законопроєкт продовжує строк дії вивізного мита на відходи та брухт чорних металів з 5 до 10 років.

Проєкти Законів які проголосували за основу, і над якими будемо працювати в комітетах:

Проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо збільшення видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами”, реєстраційний номер 5304.

Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків”, реєстраційний номер 4236.

Проєкт Закону “Про фінансові послуги та фінансові компанії”, реєстраційний номер 5065. Законопроєкт є рамковим для всіх фінансових послуг в Україні та визначає єдині базові підходи до регулювання й нагляду на всіх ринках фінансових послуг та захисту прав споживачів. Передбачається запровадження ризик-орієнтованого підходу до нагляду фінансових установ залежно від розміру, значущості, складності бізнес-моделі та індивідуального рівня ризику фінансової установи. Передбачається два типи послуг: фінансові (потребують ліцензування) та супровідні (ліцензія не потрібна). Змінюється підхід до ліцензування – можна здійснювати комплексне ліцензування виду діяльності фінансової установи одночасно із включенням такої установи до відповідного реєстру.

Проєкт Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”, реєстраційний номер 5104.

Проєкт Закону “Про внесення змін до статті 22 Закону України "Про рекламу" щодо реклами електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах”, реєстраційний номер 4212.

Разом з тим, доповідав з трибуни Верховної Ради України проєкт Закону “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування”, реєстраційний номер 5246.

Законопроєт запроваджує в органах досудового розслідування, прокуратурі та судах інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, обробку й передачу матеріалів та інформації у кримінальному провадженні.

Джерело

ПІДРИВ АВТО НА ДОНБАСІ, ДЕ ЗАГИНУВ ВІЙСЬКОВИЙ ТА ЩЕ ТРОЄ ПОРАНЕНІ, КВАЛІФІКОВАНО ЯК ТЕРАКТ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram

128936779 377679723520358 4752211686278429802 N
Максим Павлюк Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, народний депутат України