» Попри мантри Порошенка український бізнес далі твердить про тиск силовиків

04 липень 2022, Понеділок, 00:32

Попри мантри Порошенка український бізнес далі твердить про тиск силовиків

25 Січня 2019г.
Фото: АПУ
Фото: АПУ

Солом'янське управлінням поліції ГУНП у м. Києві у межах досудового розслідування перевіряє звернення народного депутата України "щодо можливих шахрайських дій ТОВ "Текстиль Контакт" при виконанні договору №286/3/17/215 від 19.07.2017 року про поставку військової уніформи (костюм літній польовий з тканин тип 4, клас 7) до Міністерства оборони України, а саме: невідповідність тканин нормативній документації". Інформацію про кримінальне правопорушення правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018100090004650 27 квітня 2018 за ознаками ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Як вбачається із матеріалів клопотання слідчого, ТОВ "Текстиль Контакт" мало поставити Департаменту держзакупівель та ресурсів Міністерства оборони України індивідуальне обмундирування (3581) (лот 2. Військова уніформа 35811300-5 (Костюм літній польовий з тканини Тип 4, клас 7) у кількості 10 тис комплектів на загальну суму понад 8 млн грн - до 30 вересня 2017 року включно.

Слідчий твердить, що ТОВ "договору у відповідності до технічних умов не виконало": частина вищезазначеної військової уніформи була поставлена до складу матеріальних ресурсів МОУ лише у грудні 2017.

 

"З метою всебічного та об'єктивного досудового розслідування кримінального провадження, та перевірки відповідності тканин нормативній документації, по справі виникла необхідність у отриманні стороною кримінального провадження тимчасового доступу до зразків військової уніформи 35811300-5 (Костюм літній польовий з тканин Тип 4, клас 7), яка була поставлена ТОВ "Текстиль Контакт" код ЄДРПОУ 32043747 до складу матеріальних ресурсів Міністерства оборони України відповідно до договору №286/3/17/215 від 19.07.2017 року з метою подальшого проведення хімічної експертизи", - вказав слідчий. Суд підтримав клопотання правоохоронців і надав їм на місяць доступ до речей та документів Міноборони.

 

- Кримінальна справа порушена понад рік тому за фактом постачань нібито неякісної форми для ЗСУ має всі ознаки замовної. Ми абсолютно впевнені у її безперспективності та готові до будь-яких експертиз і перевірок з боку правоохоронних органів, - заявили Резонансу у прес-службі "ТК-Груп". І наголосили, що "завжди з максимальною відповідальністю підходили до роботи з Міністерством оборони і обмундирування наших воїнів". Представники ТОВ кажуть, що не отримували жодних претензій щодо "прийнятого обмундирування ні від Міністерства оборони в цілому, ні від наших солдат зокрема. Усі так звані претензії до "Текстиль-Контакт" лунають із боку народного депутата Сергія Мельничука".

У "ТК-Груп" також відмітили, що до них "не раз надходила інформація, яку поки не можемо підтвердити документально, що звернення згадого нардепа до Антимонопольного комітету, Генеральної прокуратури, Національної поліції були профінансовані одним із наших конкурентів, якому ми заважаємо займатися договорняками із державними закупівлями".

У МІНІСТЕРСТВІ ОБОРОНИ ВСЕ ЗА«ІБІС»

Як передає Резонанс, один із найвідоміших учасників текстильного ринку України не вперше потрапляє під прискіпливу увагу силовиків. 2017 року компанія із більш ніж 20-річним досвідом зазнала переслідувань зі сторони Служби безпеки України та ... блогера, який представлявся волонтером центру "Миротворець".

Справа отримала розголос.

ПОРОШЕНКО МАЄ ВІДПОВІДАТИ, ЯК І ЯНУКОВИЧ. ТА ПОВЕРНУТИ З ОФШОРІВ ВКРАДЕНЕ, — НАЛИВАЙЧЕНКО

Тим часом Президент України Петро Порошенко під час засідання Національної інвестиційної ради у Давосі наголосив, що "в Україні проводяться реформи, завдяки яким збільшуються інвестиції і довіра до країни". Також він зауважив, що під час зустрічей жодного разу не почув скарг з боку бізнесу про податок на додану вартість чи про діяльність правоохоронних органів. «Це чіткий меседж про покращення ситуації в Україні. Хочу запевнити, що ми не зупинимо реформи, не припинимо боротьбу з корупцією. В лютому ми завершуємо процедуру створення Антикорупційного суду разом з НАБУ та САП, які є абсолютно незалежними. 2600 корупціонерів вже отримали вирок суду та ув’язнені. Це те, що треба донести людям», - сказав Порошенко, інформує сайт АПУ.

Іншої думки у Центрі протидії корупції.

НАСЛІДКИ ГУЧНОЇ ЗАЯВИ, АБО ЧИЙ ЦЕ РУБІКОН?