» Позашляховики Outlander для поліції були закуплені незаконно

25 вересень 2022, Неділя, 10:27

Позашляховики Outlander для поліції були закуплені незаконно

9 Березня 2017г.
Аутлендер

Державна аудиторська служба вважає, що договір на закупівлю гібридних позашляховиків за так звані "кіотські гроші" для Національної поліції "має ознаки недійсності", повідомляє видання INSIDER.

Про це йдеться у листі-відповіді Державної аудиторської служби на запит Transparency International Україна.

Причина - ДУ "Центр обслуговування підрозділів національної поліції України" відсутній в переліку замовників, які можуть купувати за переговорною процедурою для потреб оборони.

Вичерпний перелік таких суб'єктів визначений у Законі України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

ДАС надіслала Замовнику автомобілів рекомендації щодо усунення порушень закону, однак, як ідеться в листі, той не погодився з такими висновками.

Нагадаємо, що Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України оголосив закупівлю по переговорній процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016 року.

Планувалося придбати 635 автомобілів "Mitsubishi Outlander PHEV" на суму 959,5 мільйонів гривень. 14 грудня Замовник уклав договір з ТОВ "НІКА Діамант" на суму 959,4 мільйонів гривень.

Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів. Однак, Замовник повністю оплатив майбутню поставку товару 28 грудня 2016 року.

23 січня 2017 року НАБУ зареєструвало кримінальне провадження щодо порушень під час даної закупівлі.

3 лютого 2017 міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков показав додаткову угоду, за якою постачальник має повернути в бюджет суму "знижки" - 124 мільйонів гривень.