30 травень 2023, Вівторок, 08:22

Прокуратура побачила порушення під час закупівлі пального для Інституту сільського господарства Західного Полісся

22 Вересня 2017г.

Працівники прокуратури Рівненської області викрили порушення вимог законодавства під час процедури закупівлі Інститутом сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України пального на суму 1,4 млн грн. Про це повідомляє Резонанс із посиланням прес-службу облпрокуратури.

Прокурори з‘ясували, зокрема, що переможцем торгів було визнано учасника, який протягом останніх трьох років порушив законодавство про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, внаслідок чого його пропозиція повинна була бути відхиленою на підставі ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі». Окрім того, документи тендерної пропозиції опубліковано учасником у електронній системі закупівель не в повному обсязі та з порушенням кінцевого строку їх подання. Незважаючи на зазначені порушення та всупереч вимогам законодавства, сторони все ж уклали договір про закупівлю, до якого у подальшому внесено зміни і збільшено вартість за одиницю товару.

Із метою захисту інтересів держави та попередження неефективного використання бюджетних коштів Рівненська місцева прокуратура пред’явила до суду позов про визнання недійсними результатів торгів та договору про закупівлю. Нині цей позов розглядає Господарський суд Рівненської області.