21 лютий 2024, Середа, 16:38

Прокуратура Рівненської області обіцяє розібратись із корупцією на митниці

23 Травня 2017г.
I076887

Прокуратура Рівненської області розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні "за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Рівненської митниці Державної фіскальної служби України, що спричинило тяжкі наслідки (ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України)".

У прес-службі прокуратури Рівненської області Резонанс запевнили, що "слідчим шляхом буде перевірено законність дій працівників правоохоронного органу та за результатами проведення всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин справи буде прийнято процесуальне рішення у цьому кримінальному провадженні".

Також у прокуратура Рівненщини нагадали, що підставою внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення стала заява жителя області, "з якої вбачається, що співробітники Рівненської митниці здійснили з порушенням встановлених вимог законодавства митне оформлення ввезених із-за кордону транспортних засобів, внаслідок чого завдано істотну шкоду державним інтересам у вигляді ненадходження значних сум до бюджету".

КІЛЬКАМІЛЬЙОННА «ДІРКА» В РІВНЕНСЬКІЙ МИТНИЦІ. АБО НЕДОТОРКАНІ-2

Як повідомляв Резонанс, громадський активіст Павло Ульяновський-Гріннен звернувся до прокуратури Рівненської області, а потім і до НАБУ із заявою про злочин, а саме мільйонну корупційну оборудку на рівненській митниці. Заява правозахисника до слідчих органів починається так: «З достовірних джерел, зокрема, внаслідок повідомлення мені свідомими працівниками Рівненської митниці ДФС, стало відомо про порушення чинного законодавства інспекторами митниці за вказівкою начальника Рівненської митниці ДФС Чаборая Андрія Миколайовича». (Цей чиновник нещодавно відзначився і гучним скандалом із ДТП - Резонанс).

Павло Ульяновський-Гріннен повідомив, що у НАБУ відмовилось розслідувати корупційний злочин - «мотивували, що ці справи не входять до їхньої компетенції».

Зареєструвати кримінальне провадження та розпочати досудове розслідування облпрокуратуру змусив місцевий суд Рівного, задовольнивши скаргу правозахисника. Після судового рішення громадський активіст ще раз відвідав прокуратуру і поділився враженнями із Резонансом: