29 лютий 2024, Четвер, 07:44

Руслан Рябошапка хоче незалежного аудиту ефективності розслідування справ Майдану

9 Вересня 2019г.
3j0a7447 Id51613 650x410

"Справи, пов'язані з розслідуванням злочинів, скоєних на Майдані, і те, що було після Майдану" назвав серед пріоритетних напрямків новий очільник Генеральної прокуратури Руслан Рябошапка під час інтерв‘ю агенції РБК-Україна.

- У мене на столі справа щодо "законів 16 січня" стосовно Ігоря Калєтніка. Ми говорили з Горбатюком, зустрічалися вже кілька разів. Насправді там не все так просто, як може здаватися. Є величезний обсяг матеріалів, який потрібно вивчити самостійно. Тому що у таких довідках або зі слів кураторів і слідчих скласти об'єктивну картину просто неможливо. Треба самому сідати, заглиблюватися у це, і тільки тоді можна зрозуміти перспективу цих справ. Насправді це ж не один кейс, дуже багато епізодів, і всі вони на різних стадіях розслідування. Потрібно зрозуміти, що можна передати в суд, а де вже скоро буде рішення, - зазначив Рябошапка.

Відповідаючи на питання: що буде з управлінням спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, генпрокурор сказав: "Ми з Сергієм Горбатюком теж збираємося про це говорити, бо є кілька нюансів. По-перше, Генеральна прокуратура втрачає функцію досудового розслідування і, очевидно, у листопаді потрібно буде приймати якесь рішення: або ми йдемо до парламенту з пропозицією продовжити цю функцію на якийсь період або віддамо ці справи у Держбюро розслідувань. Тоді Сергій Вікторович та його колеги будуть здійснювати процесуальне керівництво у складі Генпрокуратури чи продовжать розслідування цих справ вже у складі ДБР".

Керівник відомства також акцентував: "Через кілька місяців буде шість років з того часу, як були здійснені злочини на Майдані, коли були вбивства. Крім цього, минуло сім або вісім років з моменту інших злочинів, за якими йде слідство, наприклад, зловживань при будівництві цього приміщення (нової будівлі Генеральної прокуратури, – ред.). Можете собі уявити, наскільки перспективно завершити ці справи через стільки часу. Думаю, що потрібен аудит, не тільки за моєї участі як керівника, але і професійних незалежних юристів, у тому числі адвокатів Небесної сотні. Мені здається, що за шість років можна було просунутися далі, і суспільство вимагає значно більших результатів".

ГОРБАТЮКУ ЗНОВУ ЗАВАЖАЮТЬ