» СБУ викрила чергову оборудку на військових замовленнях

07 липень 2022, Четвер, 10:54

СБУ викрила чергову оборудку на військових замовленнях

23 Січня 2020г.
СБУ

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження про можливе привласнення 32 млн гривень бюджетних коштів при виконанні державного оборонного замовлення. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2017-2019 років власник одного з чернігівських комерційних підприємств уклав два договори з Міністерством оборони загальною вартістю понад 100 млн гривень.

Один з контрактів передбачав постачання пристроїв для систем бойових вертольотів.

За сприяння колишніх військових чиновників, у тому числі, одного з заступників міністра, він значно завищив вартість продукції військового призначення.

Частина перерахованих міністерством засобів підприємець через низку підконтрольних підприємств перевів у готівку через проведення фіктивних безготівкових операцій.

Виведені в "тінь" гроші були привласнені учасниками угоди.

За попередніми підрахунками, сума збитків, завданих держбюджету, становить понад 32 млн гривень.

Під час проведення низки санкціонованих обшуків у військових підрозділах відповідальних за закупівлю продукції в Києві, Харкові та Чернігові правоохоронці вилучили фінансову та платіжну документацію, печатки комерційних структур, задіяних у протиправних оборудках.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

Тривають невідкладні слідчі дії щодо встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Наголошується, що серед фігурантів справи є один діючий співробітник Міноборони.