Сенатор США розповів про корупційні заробітки Фірташа - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 14:44

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Сенатор США розповів про корупційні заробітки Фірташа

6 июня 2019г.

Американський сенатор Роджер Уікер заявив, що український олігарх Дмитро Фірташ заробив "сотні мільйонів незаконних доходів" на газових угодах, очiкуючи екстрадиції до США.

Про це йдеться у відповідному листі від 11 квітня 2018 р, опублікованому NBC News, передає Резонанс.

Р.Уікер зазначив, що незважаючи на арешт, Д.Фірташ продовжує займатися корупцією в Україні. За його підрахунками, олігарх міг заробити на цьому після свого арешту близько 1,5 млрд дол.

"Ця корупція підриває зусилля українських реформ, які Сполучені Штати рішуче підтримують", - написав Р.Уікер тодішньому генпрокурору Джеффу Сешнсу.

Зазначається, що видання отримало копію цього листа у відповідь на запит у рамках закону США про відкритість інформації.

У листі Р.Уікера також стверджується, що до 2014 р. Д.Фірташ діяв як "прямий агент Кремля", беручи участь у схемі, що дозволяє "заробляти" на постачання природного газу між російським "Газпромом" і Україною.

Виходячи з судових документів і телеграм Держдепартаменту, які також є у розпорядженні NBC News, Д.Фірташ брав участь у цій схемі принаймні з 2005 по 2010 рік.

"Шляхом маніпулювання цінами на природний газ, Кремль використовував "Росукренерго" у якості інструменту для збереження залежності (Києва - ред.) від Москви", - зазначається у листі Р.Уікера.

Згідно з судовими документами, "Росукренерго" була фірмою, створеною Д.Фірташем і "Газпромом", контрольний пакет акцій якої належить російському уряду.

Водночас прес-секретар і адвокати Д.Фірташа, Ленні Девіс і Ден Уебб заявили, що звинувачення у листі Уікера були "категорично і однозначно хибними".

"Немає ніяких фактів, щоб підтвердити їх. Схоже, що сенатор Уікер написав лист, грунтуючись на дезінформації, - сказав Девіс, - можливо, використовуючи мову, подібну до тієї, яка використовується упередженим топ-менеджером великої української державної компанії, яка може бути зацікавлена в створенні вертикально інтегрованої монополії в газовому бізнесі", - сказав Л.Девіс.