» Слідство СБУ анонсує “вагомі результати” у справі Гандзюк. Утім, експерти сумніваються

21 березень 2023, Вівторок, 04:23

Слідство СБУ анонсує “вагомі результати” у справі Гандзюк. Утім, експерти сумніваються

3 Листопада 2019г.
n_6673_30055221

Найближчим часом СБУ та Генпрокуратура поінформують суспільство про нові вагомі результати у справі Катерини Гандзюк. Про це на зустрічі із активістами та представниками ЗМІ заявив керівник Головного слідчого управління Служби Богдан Тиводар. Про це повідомляє Резонанс 3 листопада 2016 року із посиланням на пресцентр СБУ.

За його словами, нині головне для Служби притягнути до відповідальності замовників злочину, які мають понести справедливе покарання. Розслідування не зупиняється ні на мить, до нього залучені кращі фахівці СБУ та Генпрокуратури. Уже винесено вирок п’ятьом особам: безпосередньому організатору злочину Сергію Торбіну та його співучасникам - Микиті Грабчуку, Володимиру Васяновичу, В’ячеславу Вишневському та Віктору Горбунову. Їм призначено покарання від трьох до шести з половиною років. Розшук одного із ключових фігурантів справи, основного організатора нападу Олексія Лєвіна, проводиться у тісній взаємодії з Інтерполом, окремо залучені спецслужби деяких країн. Як було встановлено, ще 19 серпня 2018 року він виїхав за кордон. Розслідування замовних вбивств є одним із найскладніших у світовій практиці.

- СБУ звертається до всіх небайдужих громадян повідомляти правоохоронним органам будь-яку інформацію, яка допоможе встановити його місцезнаходження, - зазначив очільник слідства.

Усі розслідування, які ініціювала Катерина Гандзюк, будуть «жити» до повного їх завершення, запевнили слідчі. У них будуть отримані додаткові матеріали для обвинувачення всіх осіб, причетних до нападу.

Наразі, слідству відомо реальне коло осіб, які можуть бути причетні до замовлення. Голові Херсонської облради вже здійснено повідомлення про підозру. «Ми крок за кроком наближаємося до притягнення до кримінальної відповідальності всіх організаторів та замовників нападу на Катерину Гандзюк», - наголосив Богдан Тиводар. Наразі слідство у справі Гандзюк триває у межах п’яти кримінальних проваджень під процесуальним керівництвом Генпрокуратури. «Служба розглядає всі версії, які могли стати причиною нападу на Катерину, насамперед пов’язані з її звинуваченнями посадовців області у зловживаннях», - підкреслив керівник ГСУ СБУ.

Нагадаємо, кримінальне провадження про напад на Катерину Гандзюк було передано до СБУ у листопаді 2018 року.

30 жовтня Генпрокуратура також визначила підслідність СБУ у кримінальному провадженні щодо службової недбалості працівників поліції під час досудового розслідування нападу на Катерину Гандзюк.

- Чи може слідчий органів безпеки (СБУ) швидко й результативно розслідувати згвалтування, убивство, грабіж, квартирну кражу тощо - злочини, підслідні слідчим органів поліції? НІ! Чи зможе поліцейський слідчий провести ефективне й продуктивне досудове розслідування державної зради, шпигунства, посягання на територіальну цілісність тощо - злочини, підслідні слідчим органів безпеки (СБУ)? НІ! Хоча це спеціалісти однієї галузі - кримінальної юстиції. Й це стосується не лише "справи Гандзюк", - написав 3 листопада у Facebook екскерівник ГСУ СБУ Василь Вовк.