» Співробітнику спецслужби РФ повідомлено про підозру у підбурюванні посадовця КМУ до держзради

30 листопад 2022, Середа, 22:15

Співробітнику спецслужби РФ повідомлено про підозру у підбурюванні посадовця КМУ до держзради

26 Травня 2020г.
завантаження

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру громадянину Російської Федерації начальнику оперативного відділу 74-го розвідувального центру Головного управління Генштабу ЗС РФ у підбурюванні громадянина України до державної зради (ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 26 травня із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, співробітник розвідувальних органів РФ у 2017 році залучив до конфіденційного співробітництва громадянина України, який на той час обіймав посаду заступника керівника Протоколу Прем’єр-міністра України, з метою отримання від нього відомостей, розголошення яких могло зашкодити суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України.

Посадовця Кабінету Міністрів України вироком суду визнано винним у вчиненні державної зради на користь спецслужб РФ та засуджено до реальної міри покарання. У вересні 2019 року в рамках обміну він був переданий до Російської Федерації.

Триває досудове розслідування, воно здійснюється Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора та оперативного супроводу Департаменту контррозвідки СБУ.