» Справи Майдану: до суду скеровано обвинувальний акт стосовно судді у відставці Ластовки

25 травень 2022, Середа, 09:23

Справи Майдану: до суду скеровано обвинувальний акт стосовно судді у відставці Ластовки

30 Березня 2021г.
8916df7-lastovka

Прокурорами Департаменту організації, процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, Офісу Генерального прокурора за дорученням заступника Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишньої судді одного з районних судів м. Києва – судді у відставці. Вона обвинувачується у незаконному перешкоджанні проведенню мітингів і демонстрацій, вчиненому службовою особою (ст. 340 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 30 березня із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

Слідством встановлено, що 23 січня 2014 року, з метою перешкоджання проведенню мітингів і демонстрацій, суддя притягнула до адміністративної відповідальності за відсутності доказів та обставин, що обтяжують відповідальність, трьох осіб за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП (невиконання водіями вимог про зупинку).

Вказані особи 29 грудня 2013 року були учасниками руху колони транспортних засобів від вул. Хрещатик м. Києва до резиденції колишнього Президента України в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.

При цьому, заради припинення мітингів та демонстрацій біля резиденції «Межигір’я», суддя призначила їм найбільш суворий вид адміністративного стягнення, передбачений санкцією вказаної статті, – позбавлення права керування транспортним засобом.

У подальшому апеляційним судом ці рішення були скасовані, а провадження закриті у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

За даними джерел Резонансу в органах судової влади, йдеться про суддю Дніпровського суду м. Києва Нелю Ластовку, яка безпідставно позбавила права керування транспортом учасника Автомайдану.

"У діях судді Дніпровського районного суду міста Києва Ластовки Н.Д. констатовано порушення, однак припинено провадження через сплив строку притягнення до дисциплінарної відповідальності", - вирішила 30 січня 2018 Вища рада правосуддя.

27 березня 2017 року Третя Дисциплінарна палата ВРП ухвалила рішення про притягнення цієї судді до дисциплінарної відповідальності "у вигляді подання про звільнення з посади".

11 квітня 2019 року ВРП звільнила Ластовку Нелю Дмитрівну з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва у зв’язку з поданням заяви про відставку. "Додані до заяви документи свідчать, що суддя Ластовка Н.Д. має достатній для звільнення у відставку стаж роботи, визначений на підставі статей 116, 137 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також абзацу четвертого пункту 34 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону у редакції Закону України «Про Вищу раду правосуддя»", - йдеться у рішенні ВРП

У ВРП З ПОЧАТКУ РОКУ РОЗГЛЯНУЛИ 2036 ДИСЦИПЛІНАРНИХ СКАРГ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram