» Справу ексдепутата Полтавської облради Юрія Лебедина ВАКС закрив через строки давності

07 грудень 2022, Середа, 12:23

Справу ексдепутата Полтавської облради Юрія Лебедина ВАКС закрив через строки давності

12 Травня 2020г.
kG70il3lLOtj2iZz

6 травня 2020 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду закрила кримінальне провадження за обвинуваченням ексдепутата Полтавської обласної ради через завершення строків давності притягнення його до кримінальної відповідальності. Колишнього депутата обвинувачували у декларуванні недостовірної інформації (стаття 366-1 Кримінального кодексу України). Строк давності за вказаним злочином сплинув 28 квітня 2020 року.

Про це інформує Резонанс 12 травня із посиланням на ВАКС.

В Антикорупційному суді нагадали, що 18 листопада 2019 року із Печерського райсуду Києва до ВАКС надійшло зазначене кримінальне провадження.

Під час підготовчого судового засідання обвинувачений подав клопотання про звільнення його від відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України у зв’язку із закінченням строків давності.

- Прокурор погодився із позицією сторони захисту щодо наявності підстав для звільнення екс-депутата від кримінальної відповідальності (на підставі статті 49 Кримінального кодексу України) та просив клопотання задовольнити, - поінформували у суді. - Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши клопотання та надані сторонами матеріали, переконавшись у добровільності позиції обвинуваченого, колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання екс-депутата.

Як нагадує Резонанс, ексдепутат Полтавської обласної ради Юрій Лебедин в електронній декларації за 2016 рік не вказав позичених понад 126 млн грн. Також він не відобразив в е-декларації 14,05 млн грн, які він зберігав на банківських рахунках.

Крім того, за даними ЗМІ, політик не вказав корпоративні права в 14 фірмах (ТОВ «НС Богданівська», ТОВ «НС Крутобалчанская», ТОВ «НС Богданівська-Агро», ТОВ «НС Драбінівская», ТОВ «Востокстройгаз», ТОВ «Елеватор «Чиста криниця» , ПП «Санжари-Агросвіт Плюс», ТОВ «Сократ», ТОВ «Промінь», ТОВ «Промбудконсалтінг», ТОВ «Українська вовняна компанія», Харківський електроапаратний завод, ТОВ «Українсько-російське спільне підприємство «Студбуд»і ТОВ «Спецкран»). Ще Лебедин «забув» про 20 компаній, де він був кінцевим бенефіціаром, а саме: «НС Богданівська», «НС Крутобалчанская», «НС Богданівська-Агро», «НС Драбінівская», «Востокстройгаз», «Елеватор «Чиста криниця», ПП «Санжари-Агросвіт Плюс», «Сократ», «Промінь», «Спецкран», Новосанжарський комбікормовий завод, «Агропрод-Сервіс», «Фармко», «НС Фармко», «Селещинський елеватор», приватна агрофірма «Колос», ТОВ «Агро-Фарм» і дочірнє підприємство «Допомога».

2017 року, коли Лебединим зацікавились антикорупційні органи, з‘ясувалося що, подаючи декларацію за 2016 рік, депутат не вказав, що він є засновником і власником частини статутного капіталу 16-ти підприємств (загальна вартість 22 млн 552 тис. 222 грн) та те, що є бенефіціаром 20-ти фірм. НАБУ у рамках кримінального провадження перевіряла банківські рахунки Лебедина.

2018 року депутат Полтавської облради від фракція "Батьківщина" Лебедин за власною згодою склав депутатські повноваження.