17 квітень 2024, Середа, 01:38

Стали відомі деталі резонансної справи щодо експрацівниці квазі-верховного суду ДНР

17 Березня 2021г.
изображение 2021 03 17 161800

Як повідомляв Резонанс, прокуратурою Київської області за результатами спеціального досудового розслідування (in absentia) затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно 41-річної громадянки України за фактом участі в терористичній організації (ч.1 ст.258-3 КК України). Обвинувальний акт скеровано до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області для розгляду по суті.

17 серпня 2019 року прокурором, на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Підпалого В.В. від 14 серпня 2019 року (справа № 757/43180/19-к), було проведено обшук за місцем фактичного проживання підозрюваної. В ході обшуку було виявлено та вилучено, зокрема: членський квиток громадського руху «донецька республіка», трудову книжку з зображенням герба терористичної організації «ДНР», копію паспорта, виданий Пролетарським РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області, копію ІНП та паспорт для виїзду за кордон, - йдеться в рішенні Печерського райсуду м. Києва від 1 вересня.

Згідно з записами в трудовій книжці встановлено, що підозрювана в період з 1 липня по 1 жовтень 2015 року займала посаду в.о. головного спеціаліста юридичного відділу правового управління судового департаменту при «верховному суді» терористичної організації «ДНР». З 1 жовтня по 13 листопада 2015 року - стала головним спеціалістом юридичного відділу правового управління судового департаменту при «верховному суді» терористичної організації «ДНР».  З 4 січня 2016 по 1 березня 2017 року - була провідним спеціалістом юридичного відділу управління законопроектної діяльності судового департаменту при «верховному суді» терористичної організації «ДНР». З 1 березня 2017 по 28 вересня 2018 року - пішла на підвищення та стала головним спеціалістом юридичного відділу управління законопроектної діяльності судового департаменту при «верховному суді» терористичної організації «ДНР».

Крім того, правоохоронці, з огляду на публікацію під назвою «16 нотариусов сдали квалификационный экзамен для официальной работы в ДНР» від 1 жовтня 2015 року, розміщеної на сайті «общественного движения «Донецкая Республика», встановили, що 29-30 вересня був проведений так званий "кваліфікаційний екзамен для осіб, які претендують на здійснення нотаріальної діяльності в Донецькій Народній Республіці", на якому підозрювана була представлена як "головний спеціаліст юридичного відділу Правового управління судового департаменту при верховному суді ДНР"

У листопаді 2019 року Службою безпеки України складено письмове повідомлення про підозру ексспівробітниці квазі-верховного суду ДНР.

30 серпня 2019 року обвинувачена виїхала на тимчасово окуповану територію Донецької області та на даний час постійно проживає у м. Донецьку.

Через те, що остання виїхала на тимчасово окуповану територію, вручити їй підозру особисто було неможливо, - поінформували у Київській облпрокуратурі.  Відтак, підозру надіслали на електронну адресу підозрюваної. На що 13 листопада 2019 року слідчим СБУ надійшла відповідь: «Добрый день! Я поняла». Окрім того, 22 листопада 2019 року підозра була роміщена в газеті «Урядовий кур’єр».

27 листопада 2019 року її було оголошено у розшук.

Вказане діяння карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

ОФІС ГЕНПРОКУРОРА РОЗПОЧАВ РОЗСЛІДУВАННЯ ГРУБИХ ПОРУШЕНЬ РФ ПРАВ ЛЮДИНИ У МІСЦЯХ НЕСВОБОДИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram