» Суд поновив на посаді відповідального за недбале зберігання арсеналу в Балаклії

18 апрель 2021, Воскресенье, 12:07

Суд поновив на посаді відповідального за недбале зберігання арсеналу в Балаклії

9 октября 2018г.
d9b03eccfeecf642d51b88b7dbc82bc3

Харківський апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення поновити на посаді начальника зберігання озброєння військового арсеналу в Балаклії. Про це інформує Резонанс із посиланням на  Depo.Харків.

Згідно матеріалів справи, підполковник, колишній начальник зберігання 65-го арсеналу, навесні 2018 року звернувся до суду з позовом до Міністерства оборони України в особі міністра Степана Полторака, Генерального штабу Збройних сил України і військової частини А 1352, в якому вимагав скасувати наказ про його притягнення до дисциплінарної відповідальності, звільнення за службовою невідповідністю; наказ про звільнення його в запас; стягнути невиплачений середній заробіток.

Підполковник вважає, що притягнення його до дисциплінарної відповідальності було безпідставним, необґрунтованим, несправедливим та незаконним, а реалізація зазначеного наказу виконана з порушенням норм законодавства.

Позов військовослужбовця був задоволений – підполковника поновили на службі, поновили на посаді начальника зберігання 65 арсеналу (1 розряду) Озброєння Збройних сил України, а також нарахували йому середній заробіток за час звільнення.

Генштаб і Міноборони подали апеляції, в яких просили скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні претензій підполковника.

Розглядаючи справу, суд зазначив, що, згідно наказу Міноборони, причиною виникнення пожеж став потужний вибух з подальшим розльотом боєприпасів на значну відстань. А основними умовами виникнення надзвичайної ситуації – відсутність дієвих заходів, направлених на забезпечення належного збереження ракет та боєприпасів у військовій частині А1352 з боку посадових осіб військової частини та Озброєння Збройних Сил України; неналежна організація роботи впродовж 2014-2016 років за напрямками озброєння, інженерної служби та пожежної безпеки, унаслідок чого не було організовано належне розосередження, розміщення, зберігання і захист боєприпасів від засобів запалювання, не створено надійну систему охорони та оборони, не забезпечено вимоги пожежної безпеки; невиконання завдань, визначених керівництвом Генерального штабу Збройних Сил України після надзвичайної події, що трапилась у грудні 2015 року у військовій частині А1352 тощо.

БАЛАКЛЕЯ: ГЕНЕРАЛЬСКИЙ ПРИГОВОР

Нагадаємо, у березні 2017 року на складах боєприпасів Міноборони під містом Балаклія Харківської області сталася масштабна пожежа. За інформацією заступника Генпрокурора Анатолія Матіоса, внаслідок диверсії вночі на декількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові та артилерійські снаряди 125 та 152мм) поблизу міста Балаклея у Харківській області відбувся вибух (виникла пожежа), що спричинила детонацію боєприпасів.

Як стверджував журналіст Володимир Бойко, це трапилась після ревізії, проведеної на цій військовій базі в лютому, у ході якої станом було встановлено крадіжку боєприпасів на суму – 400 млн грн.

Як повідомляв Резонанс, 26 вересня 2017 року на військових складах Міністерства оборони України, розташованих поблизу смт Калинівка у Вінницькій області сталася пожеже через вибух боєприпасів.

Наступної доби, 27 вересня військовою прокуратурою Центрального регіону України було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст. 113 Кримінального Кодексу України за фактом вчинення диверсії на території військової частини, дислокованої у смт Калинівка Вінницької області.

НА ТЕРИТОРІЇ 6 АРСЕНАЛУ МІНОБОРОНИ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ПОЖЕЖА ТА ВИБУХИ (ОНОВЛЕНО)