24 червень 2024, Понеділок, 10:44

Суд звільнив генерал-полковника Володимира Заману

24 Травня 2019г.
Замана

Апеляційний суд скасував ухвалу Печерського суду і звільнив генерал-полковника Володимира Заману.

Як повідомляв Резонанс, 25 лютого співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою сьогодні вранці затримали за держзраду колишнього начальник Генерального штабу—Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Володимира Заману.

В.Заману підозрювали у тім, що в період 2012-2014 років він особисто скоротив склад ЗСУ більше, ніж передбачалося законом, розформував 70 військових частин і з’єднань, в тому числі - зенітні ракетні бригади і дивізіони, 19 авіаційних частин, а бригаду тактичної авіації звів до ескадрильї.

"В ці роки відбулося знищення військових комісаріатів, що заблокувало мобілізацію в 2014 році. Реформа структури ЗСУ фактично готувала анексію Криму та "Новоросії". Крім цього саме В.Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово - Морських сил (майбутньому зраднику адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ, що фактично паралізувало опір українських військовослужбовців у час російської агресії", - заявляв генеральний прокурор Юрій Луценко.

Нагадаємо, генерал Замана обіймав посаду очільника Генштабу ЗСУ з лютого 2012 р до 19 лютого 2014 р. З 19 лютого 2014 був заступником секретаря РНБО, а з 22 лютого до червня 2014 р був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю міністерства оборони України.