12 квітень 2024, П'ятниця, 19:09

Судді КСУ “занепокоєні ситуацією” через указ Зеленського про відсторонення Тупицького (документ)

5 Січня 2021г.
Фото: КСУ
Фото: КСУ

5 січня відбулися збори суддів Конституційного Суду України із розгляду питання щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з виданням Президентом України Указу «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» від 29 грудня 2020 року № 607/2020.

За результатами зборів суддів КСУ прийнято відповідну заяву, - пише Резонанс із посиланням на сайт суду.

Також відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу поінформував про висновок щодо відсторонення від посади судді Конституційного Суду України у кримінальному провадженні, підготовлений членами Науково-консультативної ради КСУ.

- Глава 14 КПК унормовує підстави та порядок застосування такого ЗЗКП як відсторонення від посади. Стаття 132 КПК передбачає загальні правила застосування ЗЗКП. Стаття 154 встановлює виключно загальні положення відсторонення від посади. Натомість у ній не враховано спеціального статусу суддів Конституційного Суду України. Конституцією України та відповідним міжнародними документами закріплено однаковий юридичний статус усіх суддів Конституційного Суду, незалежно від суб'єкта їх призначення, через систему гарантій забезпечення їх незалежності. Застосування диспозиції статті 154 КПК ставить обґрунтоване питання щодо порушення принципу однакового юридичного статусу суддів Конституційного Суду України, призначених Президентом України, та тих, які призначені Верховною Радою України та з'їздом суддів України, - йдеться у документі, що надійшов на адресу КСУ.

У КСУ ВІДРЕАГУВАЛИ НА УКАЗ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРО ВІДСТОРОНЕННЯ ТУПИЦЬКОГО