21 травень 2024, Вівторок, 20:14

У КСУ відреагували на указ Зеленського про відсторонення Тупицького

30 Грудня 2020г.
5cff5df6d9344

У Конституційному суді запланували спеціальне пленарне засідання через указ президента Володимира Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді КСУ на два місяці.

Про це повідомляє Резонанс 30 грудня із посиланням на сайт Конституційного суду України.

"Рішення про звільнення судді Конституційного Суду з посади з підстав, визначених частиною другою статті 149-1 Основного Закону України, ухвалюється виключно Конституційним Судом України на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього".

В суді обіцяють призначити з цього приводу "спеціальне пленарне засідання".

Тим часом в.о. Генерального прокурора повідомлено про підозру голові Конституційного Суду України у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч.2 ст. 384 КК України). Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

За даними слідства, у 2018 році, обіймаючи посаду заступника голови КСУ, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, він вчинив вплив на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб той відмовився від давання показань або дав завідомо неправдиві показання.

Крім того, він тричі протягом 2018-2019 років надав слідчому Управління спеціальних розслідувань Генерального прокуратури України завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, щодо особливо тяжкого злочину, пов’язаного із протиправним заволодінням майновими активами ВАТ «Зуївський енергомеханічний завод», розташованого на Донеччині.

Як повідомляв Резонанс, Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

ТУПИЦЬКОМУ ТАКИ ПЛАНУЮТЬ ВРУЧИТИ ПІДОЗРУ. І НЕ ОДНУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram