03 червень 2023, Субота, 00:53

Суддю апеляційного суду Дніпропетровської області САП звинувачує у неподанні декларацій (оновлено)

6 Лютого 2019г.
024

6 лютого 2019 року у Солом’янському районному суді м. Києва відбулось судове засідання у кримінальному провадженні про обвинувачення судді апеляційного суду Дніпропетровської області у неподанні декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції». Про це Резонансу повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Під час судового засідання прокурором оголошено обвинувальний акт та судом відповідно до ст. 349 КПК України встановлено обсяг і порядок дослідження доказів.

Наступне засідання призначено о 14:30 27 березня 2019 року, - анонсує САП, утім не називає прізвища звинуваченого судді.

У Антикорупційній прокуратурі наголошують, що обвинувальний акт стосовно судді апеляційного суду Дніпропетровської області за ст. 366-1 КК України було направлено до суду ще 12 лютого 2018 року.

Резонансу стало відомо, що йдеться про суддю апеляційного суду Дніпропетровської області Надію Посунся.

24 травня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила звільнити її у зв’язку з поданною нею заявою про відставку.

За даними ЗМІ, суддя перестала подавати декларацію і публікувати за допомогою електронного підпису свої рішення в судовому реєстрі після зміни прізвища. Суддя також офіційно відмовилася надавати копію паспорта для отримання цифрового підпису в податковій. Надія Посунся заявила, що не бажає отримувати цифровий підпис для подання декларації, так як не дає згоду на обробку персональних даних. Свою позицію суддя виклала в листі до омбудсмена.

У НАБУ помітили, що суддя перестала звітувати про свої доходи, і в січні 2017 року внесли дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне порушення.

12 квітня 2018 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва ухвалила відмовити у задоволенні подання голови Солом'янського районного суду м. Києва про вирішення питання направлення кримінального провадження №52017000000000055 за обвинуваченням Надії Посунся у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України, до Верховного Суду для визначення підсудності. Матеріали кримінального провадження Апеляційний суд столиці повернув до Солом'янського районного суду м. Києва для розгляду.

РЕГЛАМЕНТНИЙ КОМІТЕТ ПОЯСНИВ, ЯК МАЄ ВІДБУВАТИСЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗА СТ.366-1 КК