05 червень 2023, Понеділок, 19:35

У Донецькій області заочно судитимуть двох квазі-депутатів терористичної «ДНР»

3 Серпня 2016г.

Прокуратурою Донецької області завершено та скеровано до суду кримінальні провадження стосовно двох так званих «народних депутатів «ДНР». Про це повідомляє сайт ГПУ.

Встановлено, що у грудні 2014 року двоє мешканців Донеччини 1975 та 1971 р.н. за власною ініціативою, діючи умисно, вступили до лав терористичної організації «ДНР» та сприяли її діяльності, будучи обраними так званими «депутатами Народної ради ДНР». Один з них став головою комітету так званої Народної ради з цивільного, кримінального, арбітражного та процесуального законодавства, інший – членом так званого комітету Народної ради у справах молоді, фізичної культури, спорту та туризму.

Працюючи на терористів, так звані «народні депутати» виконують організаційно-розпорядчі функції, забезпечуючи своїми діями стійкість, керованість і тривалість злочинних дій терористичної організації «ДНР» та, окрім цього, отримують від скоєння злочинів протиправний дохід.

Таким чином, своїми умисними діями, а саме участю та іншим сприянням діяльності терористичної організації, обвинувачувані вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Через те, що обидва псевдо-депутати продовжують працювати на терористів та на допити до слідчих не з’являються, прокуратурою Донецької області було прийнято рішення про їх заочне засудження. Наразі обвинувальний акт вже скеровано до суду для розгляду по суті.