» У Києві затримали “злодія в законі” Камо Московського (оновлено)

22 январь 2021, Пятница, 11:25

У Києві затримали “злодія в законі” Камо Московського (оновлено)

9 января 2020г.
Вор

За даними оперативників Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, Камо Московський незаконно потрапив до України, аби уникнути кримінальної відповідальності за статус "злодія в законі" на території Російської Федерації та встановити контроль над злочинними групами в Україні.

Про це повідомляє Резонанс 8 січня 2020 року з посиланням на прес-службу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За даними правоохоронців, 57-річний уродженець Грузії та громадян Російської Федерації був "коронований" у 1983 року в Тбілісі. Неодноразово був засуджений за скоєння тяжких злочинів, зокрема. Загалом провів у місцях позбавлення волі РФ, у тому числі строгого режиму, понад 30 років. Останній раз звільнився у жовтні 2019-ого.

ЗМІ пишуть, що 2010 року, під час перебування у московському СІЗО «Пресня», "злодійський статус" Камо Московського поставили під сумнів. Зокрема, "злодій в законі" Сергій Бентлі (він же Асатрян) звинуватив "колегу" у нецільовому використанні "злодійського общаку" і зажадав звіту про витрачені кошти.

"Незабаром Бентлі вийшов на свободу, а Камо відправивися до колонії відбувати п'ять з половиною років у незрозумілому статусі. За звичаями цього середовища подібні звинувачення можуть бути зняті тільки на особистій зустрічі між Бентлі і Камо, відтак Камо після звільнення - втік до України", - розповіло джерело Резонансу.

- Чого приїхав?!? Сто відсотків не милуватися новорічним Києвом. 1. оселитися в України - відповідальність за його статус в нашій країні не передбачена. 2. встановити контроль у кримінальному середовищі 3. посилити вплив криміналітету РФ на територію України, бо саме звідти він приїхав і провів у її в'язницях понад 30 років, - написала у соцмережі Facebook речниця ДСР Нацполіції Наталія Калиновська.

Аби не допустити реалізації злочинних планів "злодія в законі", правоохоронці за допомогою оперативних служб Нацполіції встановили його місцеперебування. 5 грудня його затримали.

За сприяння Державної міграційної служби України та за рішенням суду "злодія в законі" на 6 місяців помістили до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Вирішується питання щодо його примусового видворення із забороною в’їзду в Україну строком на 5 років, - повідомили в МВС України.

За відомостями з відкритих джерел, 6 січня 2020 року Єгиазаров Камо Аршакович, він же Камо Московський, прибув до ПТПІ у Чернігові.

Нині там перебувають інші "злодії в законі" - за офіційними документами знані як, Георгій Кіладзе та Георгій Модебадзе (він же Гега Озургетський).

ИНОГДА ОНИ ВОЗВРАЩАЮТСЯ, ИЛИ РОЖДЕСТВЕНСКИЕ КАНИКУЛЫ АНТИМОСА

Як нагадує Резонанс, Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні проект закону №2513 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», ініційований президентом України. «За» законопроект проголосували 254 народних депутатів.

Документ вперше дає визначення такому поняттю, як «злодій в законі», та вводить кримінальну відповідальність для цих елементів - від 7-ми до 10-ти років ув’язнення.

Поліцейські підготували ряд пропозицій про внесення змін до нормативних актів. Було запропоновано на законодавчому рівні визначити поняття «злодій в законі» та ввести для них кримінальну відповідальність. Відтак, вперше на законодавчому рівні з’являється визначення понять «злодій в законі» та «сходки», а змінами до ряду статей запропоновано вдосконалити механізм притягнення учасників злочинної спільноти до відповідальності.

Зокрема нова стаття 255-1 Кримінального кодексу України дає можливість притягувати осіб, які у злочинному середовищі мають статус «злодія в законі», до кримінальної відповідальності: санкція передбачає позбавлення волі від 7-ми до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

ВІДКРИТО НОВЕ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПРОТИ НАЙВІДОМІШОГО В УКРАЇНІ «ЗЛОДІЯ В ЗАКОНІ» (ДОКУМЕНТ)