01 червень 2023, Четвер, 05:36

У Києві збували фальсифікованого дизпаливо під виглядом Євро-95

6 Березня 2019г.

У Києві затримали групу осіб, яка організувала масштабне виробництво фальсифікованого дизпалива. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу департаменту захисту економіки Нацполіції України.

Співробітники управління захисту економіки у Києві, Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України задокументували групу осіб, які організували масштабне виробництво та реалізацію фальсифікованого дизельного палива.

До складу групи входили місцеві мешканці, які організували на території колишньої нафтобази підпільне виробництво палива.

Серед учасників групи були керівники комерційних структур, і саме через їх фірми здійснювався збут фальсифікованого дизпалива.

Реалізовували продукцію під виглядом дизельного палива Євро-95 фізичним та юридичним особам, а також невеликим приватним автозаправним станціям, які не відносяться до відомих мереж.

Відповідно до результатів експертного дослідження нафтопродукти, що виробляють та розповсюджують учасники групи, не відповідають встановленим вимогам ДСТУ.

Отриманий прибуток від незаконної діяльності легалізували шляхом придбання майна, у тому числі нерухомості, а також іншого обладнання для використання у підпільній діяльності.

Правоохоронці спільно з фахівцями столічних управлінь ДСНС, Держпродспоживслужби та Держпраці в Київській обл. 5 березня провели декілька десятків санкціонованих судом обшуків за місцем підпільного виробництва, в офісах, на АЗС, а також за місцем проживання осіб, причетних до протиправної діяльності.

Під час обшуку правоохоронці вилучили чорнові записи та іншу документацію, печатки суб'єктів господарювання та печатки з підписами різних осіб, а також понад 1,6 млн грн.

Наразі 8 фігурантам повідомлено про підозру за ч.3 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.4 ст.190 (Шахрайство), ч.2 ст.204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ч.3 ст.209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Затримані 5 осіб у порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про обрання затриманим запобіжного заходу.