» У Китаї зник президент Інтерполу (оновлено)

30 червень 2022, Четвер, 22:52

У Китаї зник президент Інтерполу (оновлено)

5 Жовтня 2018г.
Фото: INTERPOL
Фото: INTERPOL

Керівник Інтерполу Мен Хунвей зник у Китаї. Розслідування веде французька поліція, оскільки він з дружиною проживає у Ліоні, де розташована штаб-квартира Інтерполу. Саме вона повідомила про зникнення свого чоловіка, - інформує радіо Europe1.

Повідомляється, що керівник міжнародної організації кримінальної поліції вирушив у Китай 29 вересня, і з того часу він не виходить на зв'язок.

Президент Інтерполу М. Хунвей, ймовірно, перебуває під вартою в Пекіні, повідомляє газета "Монд". При цьому зазначено, що місце його перебування тримається в таємниці. За даними газети, затримання пов'язане з боротьбою за вплив у китайських правлячих колах.

"Монд" зазначає, що це вже не перший подібний випадок "зникнення" іноземних високопоставлених офіційних осіб у Китаї: співробітники китайських правоохоронних органів затримують людей під час їхніх поїздок в особистих або професійних справах, а потім обмежують їхню свободу і допитують. Іноді це триває протягом кількох місяців.

У самому Інтерполі заявили, "ця справа для відповідних інстанцій у Франції та в Китаї".

ЗМІ нагадують, що заступника міністра громадської безпеки Китаю Мен Хунвея обрали новим президентом Інтерполу 2016 року.

Він змінив Мірей Баллестразі, яка очолила організацію з 2012 року і була першою жінкою-керманичем Інтерполу та другим представником Франції на цій посаді.

До складу Інтерполу нині входять 190 країн світу, які фінансують організацію на суму $59 мільйонів шляхом щорічних внесків. За розміром друга міжнародна міжурядова організація після ООН.

Працівники інтерполу не виконують власне поліцейських функцій (права заарештовувати чи носити та застосовувати свою чи табельну зброю) на будь-якій території країн — членів організації. Вони займаються лише координацією сил правоохоронців.

СОТРУДНИК УКРАИНСКОГО БЮРО ИНТЕРПОЛА И ЕВРОПОЛА ПОХИТИЛ И ПЫТАЛ ЧЕЛОВЕКА