14 червень 2024, П'ятниця, 08:12

У НАЗК пояснили, коли у Бабікова може виникнути конфлікт інтересів у ДБР

20 Березня 2020г.
630 360 1580207541 560

У першого заступника директора ДБР Олександра Бабікова може виникнути потенційний конфлікт інтересів, якщо він виконуватиме обов’язки директора Державного бюро розслідувань. Такого висновку дійшло НАЗК за результатами дослідження, проведеного на підставі звернень громадських організацій, народних депутатів України Ярослава Юрчишина, Андрія Осадчука, Володимира Кабаченка, Олександри Устінової, а також самого Олександра Бабікова.

Про це пише Резонанс 20 березня із посиланням на інформацію Національного агентства з питань запобігання корупції.

У висновку вказано: до призначення на посаду першого заступника директора ДБР Олександр Бабіков був адвокатом одного з підозрюваних у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого забезпечували слідчі Третього слідчого відділу ДБР. Цей відділ входив до управління, підпорядкованого Бабікову. Відповідно, це могло б зумовити конфлікт інтересів.

Як встановило Національне агентство, 21 січня 2020 року т.в.о. директора ДБР підпорядкувала діяльність Третього слідчого відділу безпосередньо собі. 5 лютого 2020 року у складі Центрального апарату ДБР створено Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках, підпорядковане т.в.о. директора ДБР. Таким чином, т.в.о. директора ДБР вжила заходів для усунення потенційного конфлікту інтересів.

Водночас НАЗК наголошує, що такий конфлікт інтересів може виникнути. Це станеться, якщо перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков виконуватиме обов’язки директора ДБР.

За інформацією ДБР, обов’язки керівника органу наразі виконує заступник директора бюро Олександр Соколов.

БАБІКОВ НЕ БАЧИТЬ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ У СВОЇЙ РОБОТІ В ДБР (ОНОВЛЕНО)

Як писав Резонанс 28 січня, перший заступник директора ДБР Бабіков звернувся із заявою до НАЗК щодо конфлікту інтересів. А також буквально після призначення поінформував рапортом очільницю ДБР про перелік кримінальних проваджень, "де був свідком, представником потерпілих, потерпілим, захисником обвинувачених, подавав ті чи інші заяви тощо". Також він заперечив наявність особисто у нього договірніх взаємин із клієнтом адвокатського об‘єднання, де він напередодні працював. "Я не представляв права й інтереси Януковича, тим паче, у справах Майдану. Я ніколи не був з ним знайомий і жодних договірних стосунків з ним не укладав", - наголосив на той час перший заступник Ірини Венедіктової.

ОАСК ВІДКРИВ ПРОВАДЖЕННЯ ЗА АДМІНПОЗОВОМ ЩОДО ЗАКОННОСТІ ПРИЗНАЧЕННЯ ЗАСТУПНИКІВ ВЕНЕДІКТОВОЇ