22 лютий 2024, Четвер, 09:00

У парламенті планують змінити підслідність правопорушень, які розслідує ДБР

21 Травня 2020г.
рада карантин 4

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2560 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо визначення підслідності кримінальних правопорушень, досудове розслідування яких здійснюють слідчі органи державного бюро розслідувань)".

Законопроєкт у першому читанні підтримали 260 народних депутатів, інформує Резонанс 21 травня із посиланням на Укрінформ.

"Проєкт закону розроблено з метою забезпечення належного функціонування Державного бюро розслідувань та виконання ним функцій щодо боротьби із кримінальними правопорушеннями, скоєними публічними діячами та службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище у державі", - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєкт усуває розбіжності та неузгодженості між положеннями частини четвертої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України та положеннями статті 5 закону "Про Державне бюро розслідувань".

Проєктом закону пропонується внести зміни до частини четвертої статті 216 Кримінального процесуального кодексу та статті 5 закону "Про Державне бюро розслідувань", виклавши їх у новій редакції.

Зокрема, частина 4 статті 216 Кримінального процесуального кодексу України доповнюється посадами голови та членів Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів обласної ради, міської ради міст Києва та Севастополя, посадових осіб місцевого самоврядування, посаду якої віднесено до першої та другої категорій посад; керівника постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом, та його заступників, суддів Конституційного суду, присяжних (під час виконання ними обов’язків у суді), голови та його заступників, членів та інспекторів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, у разі скоєння злочинів якими досудове розслідування буде здійснюватися слідчими Державного бюро розслідувань.

Статтею 5 закону "Про Державне бюро розслідувань" визначається, що основними завданнями Державного бюро розслідувань є запобігання, виявлення, припинення, розкриття і досудове розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Автори зауважують, що вказані зміни повністю узгоджуються із набуттям чинності законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань" (реєстр. № 2116).

У ДБР ЩЕ РАЗ НАГОЛОСИЛИ НА ПОТРЕБІ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ПІДСЛІДНОСТІ

- Розробка цього законопроєкту зумовлена необхідністю чіткого визначення та правового врегулювання питання щодо підслідності кримінальних правопорушень слідчим ДБР. Слід зазначити, що чинна підслідність була визначена ще у 2015 році та досі не змінювалась. Законопроєктом пропонується розширити коло осіб стосовно яких слідчі ДБР будуть здійснювати розслідування злочинів. Закликаю колег плідно попрацювати до 2 читання та зробити його ще ефективнішим, - написав у соцмережі народний депутат від "Слуги народу" Сергій Іонушас.