12 квітень 2024, П'ятниця, 19:32

У Ситника стурбовані рішенням Офісу Генпрокурора у справі Бахматюка (оновлено)

26 Червня 2020г.
1585067739 6007

Національне бюро стурбоване рішенням Офісу Генерального прокурора, яке може призвести до закриття справи за фактом заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Як передає Резонанс 26 червня, про це йдеться у коментарі НАБУ у соцмережах у відповідь на допис очільниці Офісу Генерального прокурора Ірини Венедіктової.

Вона повідомила, що 5 червня 2020 року ухвалою Печерського районного суду міста Києва ОГП зобов’язано розглянути клопотання про скасування постанови першого заступника Генпрокурора (ще Віталія Каська - Резонанс) щодо скасування постанови про закриття кримінального провадження, пов’язаного із VAB банком, та скасувати її.

24 червня 2020 року повний текст ухвали офіційно надійшов до Офісу Генерального прокурора.

25 червня Офіс Генерального прокурора виконав ухвалу суду, оскільки рішення, постанови та ухвали суду підлягають виконанню всіма суб’єктами на всій території України. Стаття 129-1 Конституції України зазначає, що судове рішення є обов’язковим для виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення. Це одна із основних засад судочинства, - акцентувала Венедіктова.

Очільниця ОГП також вважає, що "подібні рішення судових інстанцій підривають загальні засади діяльності правоохоронної системи. Крім того, відповідно до ст. 303 КПК України немає підстав оскаржувати такі процесуальні рішення прокурора".

Натомість у НАБУ твердять, що "рішення Печерського райсуду столиці не набуло законної сили. НАБУ та САП подали 15 червня 2020 року апеляційну скаргу на рішення Печерського райсуду. Апеляційне провадження відкрито. Засідання призначили на 17 та 19 червня. Однак через те, що Печерський районний суд м.Києва не надіслав вчасно матеріали справи, засідання в апеляційній інстанції не відбулося — його перенесли на 20 липня".

- Траплялися непоодинокі випадки, коли суди виносили рішення у справах НАБУ, виходячи за межі своєї компетенції, намагаючись у такий спосіб втрутитися в кримінальний процес. І попри наявність застереження щодо нібито неможливості оскарження, ми в законний спосіб доводили, що це не так. У підсумки, такі рішення скасовували, - нагадали у Бюро.

Там також наголосили, що "слідство має переконливі докази причетності підозрюваних, серед яких – колишній бенефіціар «ВіЕйБі Банку» та ще 9 осіб до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку".

У НАБУ також зазначили, що з лютого 2019 року, "відколи підготовлено проєкти повідомлень про підозру, НАБУ та САП знаходяться під постійним тиском, здійснюючи це розслідування, а зацікавлені особи не припиняли спроби у різний спосіб домогтися його припинення. І ось тоді, коли розслідування вийшло на завершальну стадію, його змушують припинити. Це означитиме, що 10 підозрюваних у вчиненні тяжкого злочину можуть уникнути покарання, а збитки, завдані державі (а це 1 млрд 200 млн грн) – ніколи не будуть відшкодовані державі".

РОЗСЛІДУВАННЯ ПРОКУРОРСЬКОЇ КОРУПЦІЇ ТА ІНШИХ ЗЛОЧИНІВ У ВЛАСНИХ ЛАВАХ БУДУТЬ ПРІОРИТЕТНИМИ, — КАСЬКО

- У вересні 2019 року заступник Генпрокурора Віталій Касько одним розчерком своєї руки скасував постанову про закриття кримінального провадження у справі VAB BANK, тобто незаконно відновив кримінальне переслідування, - додала у соцмережі адвокат Тетяна Козаченко.

Вона також вказала, що Касько виніс цю постанову:

- зразу після свого призначення на посаду;

- не бачивши ні сторінки з матеріалів кримінального провадження;

- не вмотивовано;

- поза строками досудового розслідування, що суперечить КПК.

За словами адвоката, вона не сумнівається, що постанова підписана Каськом, "не просто незаконна, вона, очевидно, свавільна і політично вмотивована".

Відповідаючи на питання Резонансу Козаченко підтвердила існування підстав для притягнення Каська до відповідальності. А також повідомила, що у грудні  2019 року було подано відповідну заяву до правоохоронних органів.

КВАРТИРНИЙ ПРОЙДИСВІТ