18 травень 2024, Субота, 16:13

У сомережах пророкують гучний скандал у справі про 6 млн хабара від Burisma

16 Червня 2020г.
7e47aaa Habar Nabu Sap

Гучним скандалом найближчим часом може закінчиться справа про нібито 6 млн хабара в справі Burisma.

Про це йдеться у Телеграм-каналі ЗЕландія, передає Резонанс 16 червня.

"Для слідства вже очевидно, що ніякого хабара не було. Це була провокація хабара грошима НАБУ, гроші НАБУ вручав штатний провоктор НАБУ. Венедіктова теж знає, вона в шоці, тому що розуміє, що це не можна довго приховувати. Вже йде пошук винного. Але звільняти реального винуватця - Ситника всі бояться. Тому розглядається можливість звільнити в найближчі дні Холодницька. Щоб потім, коли афера розкриється, повісити все на нього", - твердять анонімні джерела у соцмережах.

- Завдання правоохоронних органів полягає в тому, щоби розкривати вже вчинені злочини та запобігати новим правопорушенням, а не підбурювати громадян за допомогою позаштатних співробітників на кшталт того ж Шевченка до скоєння протиправних вчинків. Агенти поліції, СБУ чи НАБУ можуть лише спостерігати за підготовкою та вчиненням злочину з метою збору й фіксації доказів, якщо ж агент сам бере участь у злочинній діяльності – наприклад, приймає гроші для передачі хабаря – то відповідальність нестимуть агент, його куратори й прокурор, а всі докази, здобуті відносно хабародавців, автоматично стають неналежними й не можуть розглядатись у суді відповідно до частини 3 статті 271 Кримінального процесуального кодексу України. Не зайвим буде також нагадати, що це – не тільки вимога українського законодавства, але й категорична позиція Європейського суду з прав людини, - пише журналіст Володимир Бойко, для Naspravdi.Today. -  Та оскільки генерального прокурора в Україні немає, а пані Венедіктову ніхто інакше як ДБС не називає, спробуємо внести ясність і розповісти, що ж трапилось насправді. По-перше, Микола Злочевський не потребує ніяких посередників для того, щоби спілкуватись з Артемом Ситником та його найближчим другом і кумом Андрієм Калужинським. Вони знайомі й саме завдяки прямому спілкуванню та отриманим від Злочевського приємним дрібничкам Ситник і Калужинський бозна-коли закрили всі кримінальні провадження, які розслідувались НАБУ щодо витівок Злочевського. По-друге, Злочевський, якби навіть захотів закрити провадження щодо розкрадання стабілізаційного кредиту НБУ, виділеного «Реал-банку», не став би звертатись до Ситника й Калужинського, оскільки матеріали цієї справи, насправді, знаходяться в Головному слідчому управлінні Служби безпеки України. Це – кримінальне провадження №42014000000001590 від 17 листопада 2014 року, яке розслідувалось прокурором Генеральної прокуратури Костянтином Куликом у межах вже легендарної 400-ї справи. 28 березня 2019 року Кулик повідомив про підозру Миколі Злочевському, екс-голові НБУ Валерії Гонтаревій, екс-главі Адміністрації Президента Борису Ложкіну та його заступникові Олексію Філатову, але розслідування було паралізовано, зокрема, через шалену кампанію проти Кулика, яку (напевно, безкоштовно) розгорнули соратники та домашні журналісти Артема Сергійовича. Урешті-решт, 5 вересня 2019 року, незадовго до свого звільнення з Генеральної прокуратури України, Кулик виділив з 400-ї справи матеріали провадження №1590 й направив їх в СБУ, де розслідування було зупинено 21 грудня 2019 року,

ХОЛОДНИЦЬКИЙ РОЗПОВІВ ПРО РЕЗОНАНСНУ СПЕЦОПЕРАЦІЮ У СПРАВІ BURISMA (ОНОВЛЕНО)

Тим часом щодо керівника САП Назара Холодницького відкрито дисциплінарне провадження. 17 червня кадрова комісія планує розглянути питання про його відсторонення від посади на час розслідування. Про це очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомив у Facebook і виклав відповідні документи.

- Ну що ж... Може хоч завтра дізнаюсь в чому суть і чому все так секретно, - написав Холодницький.