» У справі заволодіння майном Нацгвардії з’явився ще один підозрюваний

19 сентябрь 2020, Суббота, 21:48

У справі заволодіння майном Нацгвардії з’явився ще один підозрюваний

21 января 2020г.
В наручниках

Прокурорами САП вручено повідомлення про підозру колишньому заступнику президента державної корпорації у пособництві в заволодінні майном Національної гвардії, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.

Зважаючи на те, що вказана особа є чинним адвокатом, повідомлення про підозру особисто підписав генеральний прокурор, повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу САП.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Як повідомлялось, після укладення між МВС України та будівельною компанією угоди проектування та будівництва житлового будинку на території Печерського району Києва, який згодом був розбудований у житловий комплекс "Аристократ", групою осіб, у тому числі посадовими особами НГУ, за попередньою змовою було прийнято рішення про укладення додаткових угод для обміну нерухомого майна в ЖК "Аристократ" на нерухоме майно в ЖК "Оберіг" з метою заволодіння частиною вказаного майна під час обміну.

При цьому для реалізації плану до вказаного злочину було залучено особу, якою проведено оцінку майна з метою зменшити кількість нерухомості в ЖК "Оберіг" та ЖК "Казка", яке мало бути передано під час обміну, шляхом безпідставного заниження вартості нерухомого майна в ЖК "Аристократ" та збільшення вартості такого майна в ЖК "Оберіг".

Внаслідок укладення та виконання додаткових угод, якими змінено предмет договору в частині нерухомого майна, яке мало бути передано Національній гвардії України, Головним управлінням, втрачено активів на загальну суму 81,635 млн грн.

В травні 2019 р. про підозру у вчиненні злочину повідомлено екс-командувачу Нацгвардії, гендиректору компанії-забудовниці та оцінювачу. В липні – виконавчому директору компанії-забудовниці, в жовтні – народному депутатові VІІІ скликання, якого слідство вважає організатором корупційної схеми. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ та прокурори САП здійснюють із грудня 2017 р.