» Україна реагує на кожен факт порушення країною-агресором міжнародного гуманітарного права, – Мамедов

08 серпень 2022, Понеділок, 16:44

Україна реагує на кожен факт порушення країною-агресором міжнародного гуманітарного права, – Мамедов

20 Квітня 2021г.
photo_2021-04-20_16-56-23(1)

Україна реагує на кожен факт порушення країною-агресором міжнародного гуманітарного права. Відкрито провадження за фактом застосування представниками НЗФ РФ заборонених мін ПОМ-2.

Про це заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов написав у соцмережі, передає Резонанс 20 квітня.

Як повідомляє ОГП, за процесуального керівництва Управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області та в умовах збройного конфлікту, Донецької обласної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактом порушення окупаційними військами РФ законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 13 та 19 квітня 2021 року представники НЗФ РФ за допомогою безпілотного літального апарату скинули заборонені нормами міжнародного гуманітарного права міни ПОМ-2 поблизу КПВВ «Майорське» та на території житлового сектору с. Зайцеве Донецької області.

Такі дії окупантів є порушенням Протоколу про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996 року, а також Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I) від 8 червня 1977 року.

Встановлені окупантами міни вчасно виявлено військовослужбовцями Збройних Сил України та наразі знешкоджено

ОФІС ГЕНПРОКУРОРА СКЕРУВАВ ДО МКС ДАНІ ПРО ІЛОВАЙСЬКУ ТРАГЕДІЮ ТА ОБОРОНУ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram