» В окупованому Криму затримали журналіста та координатора правозахисної організації

02 квітень 2023, Неділя, 00:09

В окупованому Криму затримали журналіста та координатора правозахисної організації

26 Листопада 2021г.


КИЇВ. 26 листопада. Резонанс. Біля будівлі так званого Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі в окупованому Криму затримали координатора і журналіста "Кримської солідарності". Про це Резонанс повідомляє з посиланням на Кримську Солідарність.

Цитата

“Співробітники поліції схопили координатора "Кримської солідарності" Ділявера Меметова, коли той підійшов до будівлі кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі. Його відвезли в "Центральний" відділ поліції, мотивуючи це тим, що він був на зустрічі адвоката Едема Семедляєва 23 листопада. Разом з ним був затриманий цивільний журналіст Абдулла Сейдаметов. Мотиви його затримання поки невідомі", - йдеться в повідомленні.

Доповнення

У Сімферополі ввечері 23 листопада російські силовики затримали активістів, які прийшли до будівлі ІТТ, щоб зустріти адвоката Едема Семедляєва, який звільнився після 12 днів адмінарешту. Були затримані 31 людина, в тому числі — 10 жінок, журналістів і кореспондентів "Кримської солідарності", які мали при собі прес-карти. Затриманих відвезли в три відділи поліції.

Прокуратура АР Крим і Севастополя відкрила кримінальне провадження через затримання кримськотатарських активістів.

Влада України, правозахисники, іноземні посольства та місії закликають Росію припинити в Криму подібну практику переслідування. Російська влада ці заклики ігнорує.

Нагадаємо, що 24 листопада більше 20 кримськотатарських активістів, затриманих біля будівлі ІТТ Сімферополя в окупованому Криму, заарештували за адміністративною статтею російського кодексу.