21 червень 2024, П'ятниця, 11:52

В Україні арештували 32 млн грн підсанкційного російського олігарха Дерипаски

30 Січня 2023г.


КИЇВ. 30 січня. Резонанс. В Україні арештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію.  Як повідомили в Офісі Генпрокурора, йдеться про майно підсанкційного російського олігарха, передає Резонанс.

Цитата

"... арештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію. Кошти були на депозитному рахунку Держмитслужби", - йдеться у повідомленні.

Деталі

Раніше за клопотаннями прокурорів було арештовано майно цього суб’єкта господарювання – 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

На сьогодні загальна вартість арештованих активів перевищує 1 млрд грн.

 За даними слідства, у 2000 році це українське підприємство було приватизовано холдингом, який належить російському олігарху. Наразі він знаходиться під санкціями США та ЄС. Підставами для їх застосування стало відмивання грошей в інтересах президента держави-агресора.

Російський холдинг є одним з найбільших в світі виробників алюмінію. Група компаній, які до нього входять, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу рф, поставляючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї.

І хоч в Офісі Генпрокурора ім'я оліграха не називають, йдеться про підсанкційного Олега Дерипаску.

Раніше

Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо стягнення активів російського олігарха Олега Дерипаски у дохід держави.