» ВАКС оголосив вирок у справі судді у відставці Надії Посунся

14 серпень 2022, Неділя, 00:45

ВАКС оголосив вирок у справі судді у відставці Надії Посунся

30 Жовтня 2019г.
nadiya-posunsya_large

30 жовтня 2019 року Вищим антикорупційним судом оголошено обвинувальний вирок судді у відставці Апеляційного суду Дніпропетровської області Надії Посунся за фактом неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на пресслужбу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Колегія Антикорупційного суду повністю підтримала позицію начальника 6 відділу САП Сергія Козачини та прокурора 6 відділу САП Андрія Касьяна та визнала суддю виною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України", - поінформувала Антикорупційна прокуратура.

Суд призначив ессслужительці Феміди покарання у виді 51 тис гривень штрафу (3 тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права обіймати державні посади (окрім виборних) протягом року.

СУДДЮ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ САП ЗВИНУВАЧУЄ У НЕПОДАННІ ДЕКЛАРАЦІЙ (ОНОВЛЕНО)

Як писав Резонанс, обвинувальний акт стосовно судді апеляційного суду Дніпропетровської області за ст. 366-1 КК України було направлено до суду ще 12 лютого 2018 року.

24 травня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила звільнити її у зв’язку з поданною нею заявою про відставку.

За даними ЗМІ, суддя перестала подавати декларацію і публікувати за допомогою електронного підпису свої рішення в судовому реєстрі після зміни прізвища. Суддя також офіційно відмовилася надавати копію паспорта для отримання цифрового підпису в податковій. Надія Посунся заявила, що не бажає отримувати цифровий підпис для подання декларації, так як не дає згоду на обробку персональних даних. Свою позицію суддя виклала в листі до омбудсмена.

У НАБУ помітили, що суддя перестала звітувати про свої доходи, і в січні 2017 року внесли дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне порушення.