» ВАКС продовжив слідство у справі хабара керівництву НАБУ і САП

11 серпень 2022, Четвер, 14:32

ВАКС продовжив слідство у справі хабара керівництву НАБУ і САП

12 Листопада 2020г.
122174-1_large

Вищий антикорупційний суд продовжив до 12 лютого 2021 року строк розслідування справи про надання 5 млн доларів хабара керівництву Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від колишнього міністра екології Миколи Злочевського.

Таке рішення ВАКС ухвалив 4 листопада, повідомляє Резонанс 12 листопада із посиланням на Слово і Діло.

Детектив у клопотанні вказував, що наразі неможливо завершити слідство у строк до 12 листопада. Він пояснив, що у справі необхідно ще провести низку слідчих дій, зокрема: завершити проведення експертиз відеозвукозапису за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій (орієнтовна дата завершення грудень 2020 року); з'ясування походження переданих грошей у якості хабара тощо. Тому у НАБУ просили суд продовжили слідство до лютого 2021 року.

Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив.

Нагадаємо, НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабара керівнику САП Назару Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 6 млн доларів. За версією слідства, зазначені особи намагалися підкупити керівників антикорупційних органів за те, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру колишньому міністру екології Миколи Злочевського. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Національного банку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Пізніше НАБУ і САП заочно повідомили про підозру Злочевському в організації цього правопорушення.

Раніше ВАКС взяв під варту колишнього менеджера Burisma Group Андрія Кічу з альтернативою 40 млн грн застави, які за нього внесли. Також суд заарештував першого заступника начальника київської податкової Миколу Ільяшенка із заставою в 84 млн грн. Крім того, ВАКС відправив до СІЗО Мазурову, встановивши їй альтернативою аж 120 млн грн застави. Нещодавно за неї теж внесли заставу.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram