» ВАКС закрив справу проти помічника Гримчака у зв’язку зі смертю обвинуваченого

15 серпень 2022, Понеділок, 12:41

ВАКС закрив справу проти помічника Гримчака у зв’язку зі смертю обвинуваченого

30 Березня 2021г.
изображение_2021-03-30_140504

30 березня колегія суддів Вищого антикорупційного суду постановила закрити кримінальне провадження щодо обвинувачення Ігоря Овіденко, помічника колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака.

Про це повідомила пресслужба ВАКС, передає Резонанс 30 березня із посиланням на LB.ua

Провадження закрили на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України - у зв’язку зі смертю обвинуваченого.

Повний текст ухвали буде оголошено 5 квітня 2021 року о 13:30 хв.

Нагадаємо, Гримчака і брата його дружини Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня 2019 року у справі про вимагання $1,1 мільйона хабарів за нібито сприяння в ухваленні рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави. Їм інкримінували злочин за статтею про шахрайство. Перед затриманням вдома у заступника міністра пройшов обшук.

15 серпня 2019-го Гримчаку та Овдієнку оголосили підозру.

У грудні минулого року спочатку з-під варти звільнили Овдієнка, а пізніше - після зменшення втричі застави - звільнили і Гримчака під особисте зобов'язання. Він мав носити електронний браслет, здати закордонний паспорт і перебувати під нічним арештом. У лютому минулого року Гримчак повідомив, що термін його носіння закінчився.

Гримчак був заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України з 10 березня 2017 року по 4 вересня 2019 року. Його звільнили вже після затримання.

Як нагадує Резонанс, Київський райсуд Полтави призначив до судового розгляду справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького.

16 грудня 2020 року Кернес помер на 62-му році життя в берлінській клініці "Шаріте", де проходив лікування після ускладнень від COVID-19.

29 січня 2021 року суд вирішив не закривати справу стосовно Кернеса у зв'язку з його смертю і продовжити розгляд, оскільки на цьому наполягали родичі обвинуваченого та захист.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram