13 квітень 2024, Субота, 12:45

Велика палата Верховного Суду поставила крапку у справі про догану Сергію Горбатюку

7 Вересня 2018г.
гор

Велика Палата Верховного Суду залишила в силі рішення ВС від 5 березня 2018 року про скасування догани начальнику Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергію Горбатюку за відмову виконати вказівку керівництва відомства. Таким чином Верховний суд не задовольнив скаргу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Про це Резонансу повідомив прокурор ГПУ С. Горбатюк. 

Судовий документ Великої Палати ВС датовано 4 вересня 2018 року. Наразі він поки відсутній у ЄДРСР.

С. Горбатюк утримався від детальних коментарів до оприлюднення повного тексту рішення Великої Палати ВС. Прокурор лише зазначив, що "суд підтвердив безпідставність та надуманість мого притягнення до відповідальності". І акцентував, що судовий вердикт є "остаточним і оскарженню не підлягає".

ЧОМУ ГОЛОВА КДКП ВИЯВИВСЯ СУХИМ ЯК ЛИСТ

Нагадаємо, торік у жовтні КДКП вирішила притягнути прокурора С. Горбатюка до дисциплінарної відповідальності. До керівника Департаменту спецрозслідувань ГПУ застосували стягнення у вигляді догани.

За даними ЗМІ, члени КДКП ухвали покарати доганою С. Горбатюка за скаргою заступника Генпрокурора Юрія Столярчука. Той стверджував, що через "неефективне розслідування" він вимагав від керівника ДСР передати кримінальне провадження до іншого підрозділу. С. Горбатюк відмовився це робити і в його діях Ю. Столярчук побачив ознаки дисциплінарного проступку.

Прокурор Горбатюк назвав такий висновок необґрунтованим та необ’єктивним. Він  твердить, що протидіє незаконним наказам керівництва. "У мене немає у мене конфлікту зі Столярчуком, немає у мене конфлікту з Матіосом, з Генпрокурором. У мене є відстоювання принципів закону і недопущення втручання керівництва у законну діяльність слідчого прокурора. Якраз існування цих принципів призвело до надання мені цієї догани, - заявив він журналістам.

ПРОКУРОРИ, ЯК ДРУЖИНА ЦЕЗАРЯ – ВИЩЕ ПІДОЗР?

Як повідомляв Резонанс, у липні 2018 року С. Горбатюк звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду Києва щодо перевірки ДСР ГПУ. За даними прес-служби ОАСК, позивач попросив суд визнати протиправними дії Генерального прокурора Юрія Луценка щодо затвердження пункту 4.2 плану першочергових заходів ГПУ на ІІ квартал 2018 року, що став підставою для видання Наказу «Про перевірку стану організації роботи у Департаменті. А також визнати протиправним та скасувати відповідний наказ Генпрокурора.

За інформацією Генпрокуратури, 11 липня Юрій Луценко ліквідував Департамент спеціальних розслідувань, вивівши за штат його керівника Сергія Горбатюка. У структурі ГПУ було утворено Управління спеціальних розслідувань як самостійний структурний підрозділ з тією ж штатною чисельністю, що й однойменне управління у складі колишнього ДСР. Відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань включено як окремий підрозділ до Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань.

ПРО ВАКХАНАЛІЮ У ГПУ: ІСТОРІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ СПЕЦРОЗСЛІДУВАНЬ

"Висловлені мотиви такої "реорганізації" самим її очільником та його прес-службою про те, що таким чином вони, начебто, привели структуру Генпрокуратури у відповідність до вимог закону про позбавлення прокурорів функції досудового розслідування, не витримують будь-якої критики. Це, вибачте, окозамилювання. Наприклад, пояснення того ж Ю. Луценка про приведення шляхом цієї ліквідації Департаменту спеціальних розслідувань структури ГПУ до вимог законодавства про розділення функції досудового розслідування і процесуального керівництва звучать дуже не переконливо, бо такі ж вимоги закону існували і на момент створення ним в 2016 році цього Департаменту, тим більше, коли він своїм наказом ввів до складу цього підрозділу, окрім слідчих відділів, і відділ процесуального керівництва, об’єднавши їх "під дахом" одного керівника підрозділу. А його ж заяви про те, що начебто із квітня 2018 року набрало чинності законодавство про позбавлення права ГПУ проводити досудове розслідування, теж не відповідає дійсності, бо орган прокуратури втратив таку функцію ще в листопаді 2017 року, коли не було створено ДБР, хоча це не завадило Юрію Віталійовичу і його підлеглим у деяких областях не тільки в порушення вимог ст. 36 КПК України доручати проведення слідства по злочинах, підслідних ДБР, слідчим Нацполіції та СБУ, а і самим приймати такі справи до провадження і проводити досудове розслідування, перетворивши діяльність цих органів досудового розслідування в суцільний хаос, - написав у блозі для Резонансу екс-заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України Олексій Баганець. - Тому, з урахуванням викладеного, наполягаю, що ліквідація Департаменту спеціальних розслідувань продиктована іншими причинами, про які Генпрокурор мовчить. Не виключаю і тієї версії, яку оприлюднив той же Сергій Горбатюк, але, головним для мене та і всього суспільства є те, що така зміна організації роботи по розслідуванню злочинів на Майдані ще більше ускладнить досягнення позитивного результату. Як на мене, це ще раз підтверджує мої побоювання: правда про криваві події на Майдані так і залишиться не розгаданою, не доказаною, а всі основні винуватці у вчинені тих злочинів уникнуть відповідальності і покарання".

ГОРБАТЮК ОБВИНИЛ РУКОВОДСТВО ГПУ В НЕЖЕЛАНИИ РАССЛЕДОВАТЬ ПРЕСТУПЛЕНИЯ НА МАЙДАНЕ