24 березень 2024, Неділя, 05:19

Посадки до Нового року: Венедіктова порадилась із керівництвом НАБУ, САП та ДБР

27 Жовтня 2020г.
11

26 жовтня Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела оперативну нараду з директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником та в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максимом Грищуком. А також - спільну нараду керівництва Офісу та ДБР, де заслухала в. о. директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова та його заступників щодо результатів роботи за 9 місяців 2020 року.

Про це повідомляє Резонанс 27 жовтня із посиланням Офіс Генерального прокурора.

У ході зустрічі з керівниками антикорупційних структур Генпрокурор заслухала поточний стан справ та акцентувала увагу на необхідності активізації роботи щодо притягнення до відповідальності ТОП-корупціонерів, як цього вимагає суспільство.

Ситник зауважив, що робота органів пожвавилася, оскільки цього року Вищий антикорупційний суд України почав ухвалювати перші рішення і на сьогодні вже є 10 вироків з реальним позбавленням волі, серед яких судді, працівники прокуратури та СБУ.

«Всім правоохоронцям була поставлена незадовільна оцінка щодо боротьби з корупцією. Основною локомотивною силою в протидії таким правопорушенням мають бути спеціально створені органи - НАБУ і САП. Добре, що ми нарешті маємо перші вироки, однак в деяких актуальних провадженнях по два, три, а іноді й чотири роки тому повідомлено про підозру, а слідство й досі триває. Так, наразі в багатьох гучних справах, де фігурантами є високопосадовці, триває ознайомлення з матеріалами. Обговорили з керівництвом антикорупційних органів провадження, які мають бути до кінця року скеровані до суду. Втім, поки за результативністю у них не той рівень активності, якого очікує від них громадськість», – наголосила Венедіктова.Генпрокурор також вказала НАБУ і САП на недостатній рівень відшкодування встановлених в кримінальних провадженнях збитків.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ХОЧЕ ВІД ВЕНЕДІКТОВОЇ РЕЗУЛЬТАТІВ ДО КІНЦЯ РОКУ. ІНАКШЕ ЗВІЛЬНИТЬ

Учасники наради з ДБР окремо зупинились на підсумках діяльності правоохоронних органів в сфері боротьби з корупційними правопорушеннями та обговорили стан досудового розслідування у кримінальних провадження цієї категорії.

Генеральний прокурор наголосила, що існує ряд недоліків у роботі бюро, серед яких низька кількість проваджень переданих до суду з обвинувальним актом, недостатній рівень відшкодування встановлених збитків, які завдані кримінальними корупційними правопорушеннями, а також відсутність системного викриття злочинних вертикалей.

«Стосовно вашої підслідності, ви мусите проводити системну роботу з викриття злочинних схем, де є правоохоронці, які «кришують» цілі галузі. Потрібно блокувати корупційні вертикалі знизу до верху. Це системні болі і хвороби держави. Треба працювати і давати реалізації. Кожного дня ви отримуєте зарплату не заради процесу, а заради результату. Також повинно бути реальне відшкодування встановлених збитків. Ви той орган, який має системно і методично займатися всім цим», - констатувала Венедіктова.

Генеральний прокурор поставила перед Державним бюро розслідувань завдання - за два місяці скорегувати роботу на вказаних напрямах і усунути виявлені недоліки.

КОНТРНАСТУП ОАСК. СУД УХВАЛИВ ВІДСТОРОНИТИ СИТНИКА

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.